Dea Martinjonis • 2 oktoober 2015

PEAB NÄGEMA! - "Secret Cinema"

Dea Martinjonis, Ühisrahastusplatvormi Fundwise turunduskommunikatsiooni juht  Foto: Erakogu

Mida sügavamalt Su toode klienti haarab, seda edukam on müük. Ühisrahastusplatvormi Fundwise turunduskommunikatsiooni juht Dea Martinjonis toobki värskes Bestsales.ee ja Kosmos IMAX “Peab nägema!” filmiblogis välja täiesti uue viisi, kuidas filmi sisse "ära kaduda". Märksõnaks on Secret Cinema ehk filmi sisse minek Londoni moodi.

Filmidega seonduva turunduse üheks lahedamaks ja tulusamaks näiteks on Secret Cinema Londonis.

Rohkem kui kino

Secret Cinema ehk live-kino pioneerid, nagu nad end ise kutsuda armastavad, teevad tavalisest kinoõhtust tõeliselt kaasahaarava osalussündmuse. Nende mudel töötab, nagu nimigi viitab, saladuse peal – üldiselt ei tea piletit soetades isegi seda, millise filmiga tegu. Sündmuse eel saadetakse erinevaid krüptilisi sõnumeid küll meilile, küll telefonile, metroost väljudes sosistab täiesti võõras inimene juhiseid kõrva jne. Mõistagi on see nagu mitme kaasaegse teatrilavastuse puhulgi, mis eeldavad publiku osalemist – kogemuse kvaliteet sõltub sellest, kui palju publik on nõus asja sisse minema.

Secret Cinema - Tell No One  

Nišimaiusest arvestatavaks kultuuripakkujaks

Seitsme aastaga on asi kasvanud väikese seltskonna nišimaiusest – mil 400 inimest kogunes rongitehasesse Gus Van Santi “Paranoid Parki” vaatama - arvestatavaks kultuuripakkujaks, mil on ette näidata üle 40 filmi suursündmuse korraldamine, sh “Blade Runner”, “Lawrence of Arabia”, “The Third Man”, “Dirty Dancing”, “Grease”, “Searching for Sugarman”, “Brazil”, “Ghostbusters”, “Back to the Future” ja Asif Kapadia “Amy”.

Möödunud aastal müüdi muljetavaldav arv pileteid – 85 000 – “Back to The Future” luksuslikule taaslavastusele, mille tarbeks loodi Ida-Londonisse täiemõõduline Ameerika 50ndate aastate väikelinn, kus olid nii (päris)juuksurisalongid kui toimus filmist tuttav keskkooli lõpupidu. Tänavu ületas piletimüük juba 100 000 piiri, kui nelja kuu vältel pakuti kinoelamust nimega “Star Wars: The Empire Strikes Back”.

Secret Cinema - Tell No One  

Muljetavaldav loovmeeskond

Secret Cinema loovmeeskond, mis Star Warsi mütoloogiaga müttama asus, on muljetavaldav. Võtame või tehnilise direktori, kelleks on Piers Shepperd – tüüp, kes legendaarse režissööri Danny Boyle’i kõrval vastutas 2012. aasta suveolümpiamängude tseremoonia tehnilise teostuse eest. Uskumatu tasemega mees, kelle puhul võinuks arvata, et Secret Cinema on talle kui jooks lati alt. Aga võta näpust, tema näeb just taolistes osaluselamustes tulevikku. Kuna sellise sündmuse puhul ei tea publik, mida täpselt oodata, on see suureks väjakutseks nii tehnilisele- kui loovtiimile.

Secret Cinema - Tell No One  

Õhtu täis efektseid üllatusi!

Salakino õhtu kulgeb suhteliselt vabas vormis, mõni on seda kirjeldanud kui võõramaareisi või muusikafestivali, koos söögi-joogi ning väga tõetruult kostümeeritud näitlejatest koosneva personaliga. Loomulikult on neisse paari-kolme tundi, mis filmi vaatamisele eelnevad, planeeritud ka mitmeid efektseid lavastuslikke momente nagu näiteks kosmoselaeva maandumine ja muid üllatusi.

Aga ehk parim osa kogu sellest sündmusest – kohe õhtu alguses võetakse teilt mobiiltelefon ning suletakse hõbedasse kotikesse. Kas juba ainuüksi see nutiseadmevaba õhtupoolik ise pole väärt 75 naela?

Dea Martinjonis on turundanud mitmeid startupe. Praegu lükkab ta tuult tiibadesse Eesti ja Baltikumi esimesele ühisinvesteerimisplatvormile Fundwise, mis pakub Eesti ettevõtjatele seni kättesaamatut raha kaasamise võimalust. Rohkem infot Fundwise kohta leiad SIIT

Müügiteemalise "Peab nägema!" filmisarja toob teieni Kosmos IMAX ja Bestsales.ee

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111