Elari Tamm • 16 oktoober 2015

Elari Tamm: “Maailmatasemel” tervitus

Elari Tamm, Koolitaja ja blogija   Foto: Erakogu

Näidake mulle inimest, kellele lubadused poleks tähtsad. Koolitaja ja blogija Elari Tamme kogemus ühes Eesti spordiklubis on heaks näiteks, kuidas maailmatasemel tervitusest võib saada sama asi jutumärkides.

Lühidalt ütleb arst mulle nii: ”Sul on valida, kas eluaegsele tabletile, mis hoiab sinu vererõhku kontrolli all või lähed trenni?” Ma valin trenni. Registreerin ennast ära, panen pidulikult riided kotti ja otsustan valida rühmatreeningu.

Maailmatasemel spordiklubi

Ei mingeid rühmatreeninguid - on olnud mu moto niikaua kui mäletan. Registreerin ennast läbi moodsa äpi body pumpi. Jõuan pool tundi varem kohale. Autost väljudes laiutab seina peal suur silt - maailma tasemel jõusaal ja stuudiod. Mu ootused on kõrgel! Astun sisse, naeratus suul ja vaatan kelle juurde minna.

“Tere, ma tulin esimest korda rühmatrenni ja siia klubisse.”

“Aa,” saan lühikese vastuse.

“Dokumenti palun,” küsib selgeks õpitud tonaalsusega ametnik.

Järgneb 5 minutit vaikust, arvutis klõbistamist, printeri häält. Minu ette pannakse leping. “Siia nimi, siia nimi ja allkiri.” Kõik.

“Kaart on siin, seinte peal on sildid, riietusruum on üleval. Meil on kampaania, mis värvi spordikotti soovite?” küsib teenindaja.

“Tänan pakkumast, kotti ei vaja,” vastan viisakalt.

“Lisaks ma registreerisin ennast läbi äpi treeningusse, kas sellega on kõik korras?” küsin mulle tähtsa küsimuse.

“Hmm oleksin pidanud seda nägema, ei ole..teid pole treeningus kirjas.”

“Aga ma äpi kaudu panin,” küsin nõutult.

“Hmm ei ole,” kinnitab teenindaja.

“Proovige uuesti, see aegajalt ei tööta, teised on ka seda öelnud.”

Hakkan riietusruumi otsima. Leian. Vahetan riided ja siirdun otsima ruumi nr 1. Jõuan ukse taha 5 minutit varem. Kohtun seal kellegagi, kes on samuti esimest korda. “Ei tea kas võib edasi minna,” küsin. “Ei tea.” vastab ta.

Astume sisse, tervitan treenerit ja teatan, et olen esimest korda. “Väga hea, siin on näidis, võta varustus vastavalt sellele.”

Vii oma lubadused ellu!

Kas ma ootasin midagi muud? Jah. Sest lubadus oli maailma tasemel. Mõistan, et äridel on nii suur potentisaal ja kasvu võimalus. Me saame kasvada mitte kolm või neli korda, vaid kümneid kordi. Üks võimalus kasvuks  on lihtne ja raske samaaegselt -  lubaduse ellu viimine. See eristabki suurepäraseid ettevõtteid keskpärastest, nendest kes loovad ootuse ja nendest, kes viivad need kohale, täidavad unistused.

Inimpuudutuses peitub kasv 

Teine kasvuvõimalus peitub  sõnapaaris  - inimpuudutus. See on kahtlemata kõige tähtsam detail ja kogu sotsiaalseks olemise mõtte keskpunkt. Inimeselt inimesele. Tugevalt kaldu sotsiaalmeediaga tarbimiskultuuris on puudutuse osa jäänud tagaplaanile. Kes iganes astub sisse meie organisatsioonidesse tunneb midagi - kas ta on teretulnud, on ta oodatud, on ta soovitud või siis mitte?

Olgu hea sisekujundus, parim valik tehnikat, need on tähtsad elemendid, kuid mitte tingimata esmased. Eristumiseks võib näiteks küsida järgmist:

“Kuna olete esimest korda, kas võin teile meie klubi tutvustada?”

“Näen, et teil spordikott juba olemas, kas võin pakkuda kingituse asemel järgmiseks 10 treeninguks vett?”

“Kas soovite midagi küsida?”

“Te olete teretulnud.”

Kõige tähtsam on inimene

Alustasin tööd hiljuti ühe ettevõttega, kes otsib uut identiteeti. Bränd on, logo on, web on, toode on, aga sädet ei ole. Kahtlemata  on selle eelduseks visiooniga juht, aga veelgi tähtsam on inimene, kellega koos, kellele ja mis viisil. See ettevõte on alustanud uut etappi oma äri ajaloos, et lahti mõtestada oma miks? Mida tähendavad inimesed meie äri jaoks? Need, kellega töötame ja need, keda teenindame.

Astudes välja fittness-klubist, siseneb hea tuttav, suure naeratuse ja tervitusega. “Oo keda ma näen, rõõm sind näha.” Ma rõõmustan vastu. Pole paremat kui hea, soe, oodatud, entusiastlik maailmatasemel tervitus.

Ahjaa, see on tasuta.  See on võimalik.  Ja omab tohutult positiivset mõju meile kõigile. Proovi!

Rohkem huvitavaid mõtteid Elarilt leiad tema blogist - www.elaritamm.com

Foto: Morgan Sessions

 

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111