Aksel Kirikal • 30 oktoober 2015

Aksel Kirikal soovitab: “Office Space” - Edu saadab neid, kes järgivad südame häält!

Aksel Kirikal, MTÜ Ärikatel juht  

Fred Jüssi on öelnud, et õnnelik inimene on see, kes tahab minna tööle ja tahab tulla koju. Sama mõtet kätkeb ka MTÜ Ärikatel juhi Aksel Kirikali selle nädala Bestsales ja Kosmos IMAX filmisoovitus “Office Space”, mis juhib kuulama seda kõige olulisemat - südame häält.

"Office Space" on fantastiline komöödia kontorielust, mis annab kõigile, kes on töötanud suures firmas, võimaluse suhestuda mõne karakteriga. Film esilinastus 1999. aastal ja ei osutunud eriliseks kassamagnetiks, teenides kõigest 10 miljoni dollarilise eelarve juures umbes sama hulga raha tagasi. Tänu internetis levivatele meemidele ja suust-suhu-turundusele, on aga filmist aja jooksul saanud tõeline sensiatsioon. Entertainment Weekly on "Office Space" filmi hinnanud lausa viiendale kohale edetabelis “25 kõige paremat komöödiafilmi viimase 25 aasta jooksul.”

Office Space  

Ära müü oma aega neile, keda vihkad

Film kannab endas mitut olulist õppetundi, millest igaüks saab omad järeldused teha. Esiteks, ära müü oma aega neile, keda vihkad. Filmi peategelane Peter vihkab oma tööd ja ka ülemusi. Ta usub, et iga tööl veedetud päev on tema elus kõige hullem üldse. Elu on liiga lühike, et teha seda, mis Sind õnnetuks teeb. Samuti tekitab pidev vihastamine stressi ja rusub Sind.

Ära lase väikestel ärritajatel suureks sirguda

Teiseks, tegele väikeste ärritajatega enne, kui nendest saavad suured probleemid. Kui sind pidevalt miski häirib, siis tasub midagi kiiresti ette võtta, et mitte pikalt kannatada. Filmis on hästi välja toodud see, kuidas pidevalt rikkis kontoritehnika ärritab töötajaid ning pärsib töö tegemist. Usun, et meil kõigil on ette tulnud situatsioone, kus on vaja teha sadat muud olulist asja rikkis printeriga tegelemise asemel, kuid ometi tuleb teha just viimast.

Office Space  

Töö ei tohi teha õnnetuks

Kolmandaks, töökoht ei ole Sinu jaoks, kui see teeb Sind õnnetuks. Filmi peategelane Peter on tavaline spetsialist, kes töötab programmeerijana. Paljude jaoks võib see olla hea töökoht, isegi parim, kuid mitte Peteri jaoks. Ta jätab kasutamata suurepärase võimaluse teha karjääri suures IT-firmas ning asub tööle hoopis ehitussektoris. Tema töövahendiks saab arvuti asemel olema labidas, aga päike paistab ning ta on õnnelikum kui eales varem.

Lisaks Peterile teeb antud filmis 180-kraadise pöörde oma karjääris ka Steve, kes müüb ajakirjade tellimusi ukselt-uksele. Loo arenedes tuleb välja, et enne müügitööle asumist oli ka Steve programmeerija nagu Peter, kuid ta vihkas arvutiekraani vaatamist. Selle asemel tahtis ta hoopis inimestega suhelda. Hiljem müügimehena töötades hakkas ta oma tööd rohkem armastama ning ka suuremat palka teenima.

Edu saadab neid, kes julgevad järgida oma südame häält ning vastavalt sellele ka elus muudatusi teha! Head filmielamust.

Aksel Kirikal juhib edukaimat noortele suunatud ettevõtlus- ja investeerimisalaseid koolitusi pakkuvat organisatsiooni MTÜ Ärikatel, mis juba novembrist toob noorteni neljaosalise Müügiakadeemia koolituse, kus Eesti omaala parimad jagavad praktilisi näpunäiteid, teadmisi ja saladusi eduka müügitöö kohta aastal 2015. Rohkem infot leiad SIIT

Müügigurude "Peab nägema!" filmisarja toob teieni Kosmos IMAX ja Bestsales.ee

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111