Hanno Jarvet • 4 november 2015

5 Raamatut: Hanno Jarvet

Hanno Jarvet, juhtimisnõustaja  

Kuna raamatutes peitub vägi, käivituski käesolevast nädalast Bestsales teemaveebi ja Rahva Raamatu koostöös inspireeriv raamatublogi "5 Raamatut", kus firmajuhid, ärihaid ja müügiässad järjestavad just need viis raamatut, mille lugemine neid elus kõige enam mõjutanud on. Värske sarja avapostituse toob teieni hinnatud juhtimisnõustaja Hanno Jarvet.

5. Dale Carnegie - Kuidas võita sõpru ja mõjustada inimesi

1937. aastal esmakordselt välja antud raamat on ajahambale erakordselt hästi vastu pidanud. Kui ma suudaksin oma nutiseadme käest panna ning rohkem selle raamatu suuniste järgi käituda, oleks maailm palju kaunim koht minu enda ja teiste jaoks. Ajal, mil inimeste vahelise vestluse ja suhtluse kunst kipub aina rohkem ununema, on see raamat kui värske tuulepuhang.

Vaata raamatut SIIT

4. Alan Weiss - Million Dollar Consulting

Raamatu autor on minu mentor Alan Weiss, kelle sulest ilmunud kuuekümnest raamatust on see 25 aastat tagasi esmakordselt välja antud teos kõige edukam. Varsti antakse välja selle viies trükk. Huvitaval kombel öeldi erinevatest kirjastustest raamatu ideele 15 korda ei.

Raamat annab head nõu, kuidas professionaalsete teenuste äris edukalt alustada ning olemasolevat ettevõtmist parendada. Seda raamatut olen kinkinud teistele inimestele rohkem kui ühtki muud.

Vaata raamatut SIIT

3. Steven Pressfield: War of Art

Raamatu autor pakub selles lühikeses teoses mitmeid huvitavaid lähenemisnurki ning põhimõtteid, kuidas saada üle edasilükkamisest ja kõhklemisest ning haarata loomingulistel protsessidel sarvist.

Näiteks:

- Meie kohus selles elus ei ole end vormida mingile kujutletavale ideaalile vastavaks, vaid saada aru, kes me tegelikult oleme ning võimalikult kiirelt selleks saada.

- Me ei suuda saada ükskõik kelleks tahame, vaid sünnime sellesse maailma kindla kutsumuse ning saatusega.

- Meil on õigus oma tööle, mitte selle viljadele. Oma tööd tuleb teha töö enda pärast, mitte aplausi, kiituse või varanduse ajendil.

Vaata raamatut SIIT

2. Martin Seligman: Learned Optimisim. How to change your mind and your life.

Doktor Seligman on positiivse psühholoogia liikumise vaimne isa ning esitab selles raamatus uuringuid ning konkreetseid tehnikaid, kuidas enda käitumist ja kaasasündinud meelsust soovi korral muuta. Miks peaks inimene tahtma enda pessimismitaset alla ja optimismi taset üles keerata? Näiliselt negatiivsetele sündmustele reageerib pessimist raskemini ning jääb kauemaks virelema. Optimist ei satu nii musta masendusse ning lõpetab kannatamise palju varem.

Uuringud näitavad, et inimesed eelistavad osta optimistidelt, valida ametitesse optimistlikke inimesi ning optimistliku ellusuhtumisega tippsportlased on edukamad kriitilistel hetkedel.

Ülemäära optimistlik lähenemine ei ole otstarbekas näiteks aktuaaridel, analüütikutel ning inseneridel, kui nad oma erialaseid ülesandeid lahendavad. Tugevusarvutuste tegemisel ei ole roosadest prillidest põrmugi abi. Samas on see hädavajalik kindlustusagendile, kes peab suure äraütlemiste tulva lõpus sama reipalt toru tõstma ning uusi telefoninumbreid valima.

Raamatust saab teada, kuidas enda sisedialoogi muuta nii, et oma seisundit kontrollida. Väga õpetlik on ka Doktor Seligmani kirjeldus teaduslikust mudelist ja protsessist, mille abil ta oma eksperimente kavandab ja läbi viib. Mu ametialases elus oleks olnud palju vähem asjatut kannatamist, kui oleksin selle raamatu juba nooruspõlves läbi lugenud. Samas parem hilja kui veel hiljem.

Vaata raamatut SIIT

1. Robert Cialdini: Influence, the psychology of persuasion

Müügitehnikad võivad aja jooksul vastavalt kontekstile muutuda. Nende kõikide aluseks on sügavam arusaam mõjust ning veenmisest. Raamat on kasulik nii juhtimise, kui müügi- ja ostmisega seotud inimestele, kes soovivad enda ja teiste käitumist paremini mõista. Erinevalt enamikest äriraamatutest on see ka haaravalt kirjutatud ning ilma suure kannatamiseta loetav. Kui mõni müügiinimene ei ole seda raamatut veel tänaseni lugenud, siis on tal raske mind veenda, et ta võtab oma isiklikku arengut tõsiselt või, et ta on laia erialase lugemusega.

Vaata raamatut SIIT

Hanno Jarvet on juhtimisnõustaja ja konsultant, kelle igapäevaseks ülesandeks on aidata firmadel oluliselt kasvatada oma tulemusi. Rohkem infot Hanno tegemiste kohta leiad SIIT

Raamatublogi "5 Raamatut" ilmub koostöös Bestsales.ee ja Rahva Raamatuga.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111