Elari Tamm • 16 november 2015

Elari Tamm: Hea äri- või heategu!

Elari Tamm, Koolitaja ja blogija  

Heategu tasub end ära – tõdeb koolitaja ja blogija Elari Tamm sellenädalases „Hea töö!“ rubriigis kiites Crocsi ja Skechersi suure südamega müügiinimesi.

Astun kauplusesse, et osta jalanõud. Seekord mitte endale, vaid abivajajatele. Jah, olen otsustanud aidata mõningaid inimesi: ühte ema väikelastega ja siis veel ühte poissi. Talviste jalavarjude ostmine käib nii mõnelegi perele üle jõu.

Andmine liigutab

Astun müügiinimese juurde, annan jalanumbrid ja idee, mida osta. Küsin oma küsimusi küll sooja, veepidavuse, kvaliteedi ja garantii kohta, mille peale kaupleja küsib, kellele jalanõusid ostan. Avaldan talle oma saladuse. Näen tema silmis sära. Ta ütleb: „Ma ei saa allahindlust niisama teha, aga saan kasutada enda sünnipäeva allahindlust. Soovin olla abiks neile lastele.” Ma olen liigutatud, abivajajad on liigutatud ja kaupleja on liigutatud.

Arvo Pärt ütleb, et armastusel on ohvrimeelsuse hind. Tõeline andmine on alati valus, aga seetõttu ka sügavama mõjuga. Aitäh Rocca al Mare kaubanduskeskuse Crocsi müügiinimesele, kelle nimi oli vist Merle!

Head ärid hoolivad

See ei lõppenud sellega. Mul oli vaja veel kahte paari jalanõusid, mida pidin otsima mujalt. Astusin sisse järgmisesse kingapoodi ja tegin läbi sama protsessi, selleks, et leida parim lahendus neile, kellest hoolin. Kristiine keskuse Skechersi müügiinimene hoolis samuti, kes lisaks tavapärasele allahindlusele andis oma panuse.

Heategu tasub ära, hea äri samuti. Segamini neid ajades võime aga hoolivuse asemel muutuda küüniliseks, mida pole vaja ei heale ärile ega heategijatele. Ja ennekõike on hea äri see, kes hoolib inimestest.

"Hea töö!" on rubriik, kus Eesti firmade tippjuhid ja müügigurud tunnustavad head müüki, mille osaliseks nad on ise hiljuti saanud. Kui ka Sulle on saanud osaks mõni hea müügikogemus, siis kirjuta meile ([email protected]) ja jaga seda terve müügikommuuniga. Tunnustame neid, kes hoiavad müügi maine kõrge!

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111