Lilian Saage • 17. november 2015
Jaga lugu:

Lilian Saage: 5 mõtet, kuidas seatud eesmärgid edukalt täidetud saab

Lilian Saage, Invicta treener
Lilian Saage, Invicta treener  

Bestsales ja Invicta koostöös käivitus täna tuliuus sari "Müügijuhi list", kus oma ala tipp-praktikud toovad välja parimad nõuanded, kuidas viia oma müügitiim tippu. Sarja esimene postitus tulebki Invicta treenerilt Lilian Saagelt ja toob Sulle viis mõtet, kuidas kõik seatud eesmärgid edukalt täidetud saaks!

Usun, et kõik inimesed on tundnud oma elus hetki, kui seatud eesmärgid – olgu need siis nädala, kuu, kvartali või aasta eesmärgid -  justkui kaugenevad nagu oaas kõrbes pärale jõudmise asemel. Jõud hakkab raugema, siht silmis hägustuma ja järjest enam tekib tunne, et seatud siht jääb saavutamata. Kuidas sellises olukorras endale uus „hingamine“ anda ja tuletada meelde mõned väga lihtsad, kuid hädavajalikud asjad.

1. Usu iseendasse ja oma võimekusse!

Tsiteerides Stephen Covey, on oluline teada, kes on see kuldmune munev kana. Ehk fundamentaalne on usk iseendasse ja teadmine, et mina ise olen kuldmune munev kana. Teadmine, et olen võimeline saavutama seatud eesmärgid, olema järjepidev, visa ja tulemusele orienteeritud. See, et vahepeal on tagasilööke, ebaedu või sihilt kõrvalekaldumisi, ei muuda mind tavapäraseks „kanaks“. Endiselt olen eriline ja saavutan kõik, millele pühendun.

3. Jaga suur eesmärk väiksemateks osadeks, nii on nad paremini saavutatavad

Tavapärane on olukord, kus sihid, mis seatud, on ambitsioonikad ja väljakutsuvad. Suur, ambitsioonikas eesmärk, on kui kättesaamatu oaas, mis justkui ei liigu lähemale, olenemata tegevustest. Selleks, et üks priske elevant sööduks saaks, tuleb ta ampsudeks teha, selline on ütlus. Ehk jagada seatud eesmärk väiksemateks verstapostideks ja neid siis asuda saavutama/vallutama. Selleks võib sobida nii ühele päevale, nädalale või kuule jaotatud eesmärgid. See võte on oluline ka seepärast, et suudame juba saavutatud eesmärkide abil tunda positiivset energiat ja rahulolu väiksemate võitude eest. Samuti ei tundu suur, kättesaamatu eesmärk enam nii ebareaalne ja hirmuäratav.

3. Kõige ebameeldivam või raskem ülesanne tee ära kohe hommikul!

Ambitsioonikate eesmärkide saavutamine nõuab kindlasti palju tööd, julgust ning eneseületamist.  Ja seda iga päev. Seepärast on oluline päeva kõige raskem/ebameeldivam tegevus või ülesanne teha ära kohe esimese asjana ehk  süüa hommikul kohe see õudne konn ära! See on tõhus harjumus, kuna kõik ülejäänud tegevused terves päevas tunduvad „konna söömise“ kõrval juba lapsemängu ja lihtsalt naudinguna. Samuti annab see positiivse, eufoorilise tunde, kui keeruline ülesanne sai tehtud juba päeva alguses ja seetõttu tuleb päev kindlasti tulemusrikas ja tegus. Eesmärgile jõudmine on seega tõenäoline.

4. Ole teadlik juba saavutatud tulemustest.

Sama oluline nagu eesmärk ja selle poole teadlik, eesmärgistatud liikumine, on teadmine, kui palju juba on tehtud. Olles teadlik, kui palju oled juba liikunud eesmärgile lähemale, millised võidud on saavutused, tagab see protsessis jätkuva motivatsiooni sihile jõudmiseks. Kasuta visualiseeritud viisi „tibude loendamiseks“, mille võid endale kas töölauale või seinale asetada või siis nutiseadmele salvestada. Viise selleks on erinevaid – mida loovam, lustlikum on viis oma eesmärkide kirjeldamiseks ja saavutatud eesmärkide märgistamiseks, seda lõbusam Sul endal selles protsessis on.  Garanteeritult!

5. Naudi protsessi!

Kõige alus on siiski nautida protsessi ja tunda ennast rõõmsa ja õnnelikuna eesmärkide poole rühkides. Jah, elus on palju väljakutseid, mis nõuavad meilt suuri pingutusi ja ennast salgavat tööd, kuid suhtudes ise sellesse protsessi positiivse ja entusiastlikuna, olla teadlik oma valikutest ja sihtidest, muutub ka kõige keerulisem ülesanne vähem keeruliseks. See lihtsalt ei ole enam nii koormav. Nagu mu hea sõber on öelnud, maratoni tuleb joosta naeratus näol.

Bestsales sarja "Müügijuhi list" toob teieni koolitus- ja konsultatsioonifirma Invicta, kelle ülesanne on pakkuda inimestele ja organisatsioonidele teadmisi, mida koheselt oma igapäevatöös rakendada. Rohkem infot Invicta koolituste kohta leiad SIIT 

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt