Kristjan Relvik • 20 november 2015

Kristjan Relvik soovitab: „The Intouchables“ – lugu sügavast sõprusest

Kristjan Relvik, juhatuse liige  

Lojaalne klient vajab aega ja isiklikku kontakti just nagu hea sõber! – tõdeb Gaznet OÜ juhatuse liige Kristjan Relvik selle nädala Bestsales ja Kosmos IMAX filmisoovituses “The Intouchables“.

See Prantsusmaa 2011. aasta Olivier Nakache ja Éric Toledano film on lugu kahe mehe vahelisest suhtest, mis alguses ei saa kuidagi vedama, kuid hiljem kujuneb sügavaks sõpruseks. Film andis mulle head mõtlemisainet ka oma töös ja suhetes pikaaegsete klientidega.

Kui kaks kanget teineteist proovile panevad

Filmi peategelasteks on kaks meest. Jõuka ja aristokraatliku pere liige Philippe (Francois Cluzet), kes on  kaelast allapoole invaliidistunud ning talle otsitakse uut hooldajat. Kandideerib palju erinevaid isikuid, kõik diplomeeritud põetajad ning hooldajad, kuid see ei paranda trotsliku ja elust tüdinenud Philippe`i tuju. Mängu tuleb mustanahaline Senegalist pärit Driss (Omar Sy), kes on vaesest perest ja kelle kriminaalne ajalugu ei ole üldsegi plekitu. Ta saadetakse töötukassa poolt Philippe`i hooldajaks kandideerima ja intervjuul osalema. Mees ise ei ole põrmugi sellest tööst huvitatud, kuid Philippe palkab ta meelega - mis mõttes keegi elab teiste arvel ja nende riigiraha eest?! Philippe otsustab Drissi proovile panna ja seda proovib teha ka Driss Philippe`iga. Meeste suhtest kujuneb lõpuks soe sõprus ja vastastikune mõistmine.

Aeg ja isiklik kontakt teevad kiires maailmas imesid

Lugu põhineb tõestisündinud lool ja filmist on õppust võtta nii mõndagi elust enesest. Inimestega suheldes peab aega varuma, et mõista, kellele kuidas läheneda ning kuidas tekitada isiklik kontakt. Tihtilugu ei ole inimestel isikliku kontakti loomiseks piisavalt aega ning tänapäeva maailmas ka äripartneri valikul ja kliendiga suhtlemisel tehakse kiireid otsuseid. Minu valdkonnas on kliendiga suhtlemisel väga oluline ka müügijärgne tegevus. Kümne aasta jooksul olen loonud suhteid mitmete tuhandete klientidega, kellest paljud kestavad tänaseni ja just personaalse suhtlemise najal. Eesti on piisavalt väike ja siin tavaliselt teist võimalust ei anta. 

Inimesi tuleb võtta nii nagu nad on

Film annab edasi mõtte, et kedagi ei ole vaja muuta. Inimesi tuleb võtta nii nagu nad on. Nii ka oma töö- ja eraelus. Kui me ei taha midagi teha ja ei soovi tegevustega kaasa minna, siis pole seda mõtet ka vastu oma tahtmist teha. See ei tee kedagi õnnelikuks: ei ennast, ei oma partnereid, veel vähem klienti. Tuleb arvestada inimeste eripärasustega. Inimesed on erinevad ja selle teadmisega jõuamegi sinna, mis kellelegi sobib.

Kui algusaastatel võtsin vastu kõik projektid ja ideed ning ka inimesed, kes nendega kaasnesid, siis tänaseks on hakanud tekkima parem tunnetamine, kes kellega sobib ja mis sobib. Klientide osas ei saa olla alati lõpuni valiv, tihti peab ka iseendasse vaatama ja palju kompromisse tegema, minema vooluga kaasa.

Film aitab mõista, et inimest ei tasu hinnata välimuse, päritolu jms järgi, sest Sa ei või iial teada, mis inimeses tegelikult peidus on. Kindlasti mõnus ja naljakas vaatamine igaühele ning aitab inimsuhteid mõista mitmest küljest.

Kristjan Relvik on Eesti suurima autogaasiseadmete paigaldaja Gaznet OÜ juhatuse liige ja aidanud oma tegevusega kütusekulusid kokku hoida ning keskkonnasõbralik olla oma klientidel aastaid. Rohkem infot leiad SIIT

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111