Heiki Sõmerik • 27. november 2015
Jaga lugu:

Heiki Sõmerik soovitab: „Catch Me If You Can“ – ehk kõik on võimalik!

Heiki Sõmerik, AdGorilla OÜ asutaja ja tegevjuht
Heiki Sõmerik, AdGorilla OÜ asutaja ja tegevjuht  

Kui on olemas lapsemeelne usk ja tahe, on kõik võimalik! – jagab oma usku AdGorilla asutaja ja tegevjuht Heiki Sõmerik seekordses Bestsales ja Kosmos IMAX filmisoovituses „Catch Me If You Can“.

Mind ennastki paneb imestama, miks ma just sellise filmivalikuga lagedale tulen: jutustab see ju suurest pettusest ja ma ei õhuta Teid petma! Kuid kui me vaatame selle filmi kõrvalteemat ja jätame pettuse üleüldse välja, on kõik õige!

Nooruslik power

Filmist võiksid palju inspiratsiooni saada just noored, kes alustavad nii palgatööga kui ka ettevõtlusega. Ja nooremeelsed müügiinimesed, kes näevad nurki, mida teised ei näe, ning ei lase pead norgu esimese „Ei” peale. Ja täpselt samamoodi ka ettevõtjad, kes pelgavad palgata noori, kuna neil pole piisavalt kogemusi. Tihti on just noored täis powerit, mida paljudel „kogenutel“ ei pruugi sedavõrd olla, ja millel on tegelikult jõud saata korda palju ja rohkemgi veel.

Kõik on võimalik

Filmi peategelane Frank Abagnale, Jr. (Leonardo DiCaprio) suutis ennast maha müüa kõigile ja endasse uskuma panna kõik. Ja seda nooremana kui 18-aastasena ning vaid huvi ja nalja pärast. Kui paljud suurte kogemustega inimesed suudaksid edukalt esitleda ennast kui lendurit? Ja väsides sellest „hakata“ arstiks ja siis „hakata” advokaadiks?! Filmis oli minu äratundmisrõõm suur kui leidsin sellest omaendagi põhimõtte: „If there is a will, there is a way!” ehk kui on olemas tugev usk ja tahe, siis leiad sellele ka lahenduse! Ja nii ka oma töös: kui Sa tõepoolest näed, et sellel kliendil võiks sinu tootest või teenusest kasu olla, siis leia see lahendus, kuidas tema juurde pääseda!

Parem maailm

Nagu juba alguses hoiatud, käib kogu looga kaasas ka kriminaalsus. Kuid ka seda tegi Frank Abagnale, Jr. filigraanselt, kus reaalselt keegi sellest aru ei saanud. Ja tegelikult oleme hoopiski meie talle palju võlgu, sest ta reaalselt muutis maailma paremaks ja turvalisemaks kohaks! Räägime ju ikkagi tõestisündinud loost, kus tänaseks 67-aastane Frank on Ameerika turvanõunik.

Endine Texase politseiülem on öelnud: Frank Abagnale, Jr. oli võimeline kirjutama tšeki tualettpaberile, joonistas sinna vajalikud sümbolid ja lisas turvamärgid, allkirjastas selle U. R. Hooked (ligilähedane otsetõlge – Sa oled tünga saanud) ning suutis selle rahaks teha ükskõik millises pangas kasutades Hong Kongi juhilube isikut tõendava dokumendina.

Väljaspool kasti

Ehk on siin asi rikkumata mõtlemises, kus ei ole määravaks „nii on alati olnud” või „see on alati sedasi käinud”. Mitmed head äriideed on tulnud laste suust, kes mõtlevad ja ka ütlevad siiralt, mitte ei genereeri oma peas koheselt kümmet uut asja, mis kõik ühte või teist ideed kasutades juhtuda võiks ning miks see ei võiks tõeks saada. Väljaspool kasti ja avatud mõtlemisega on alati kaugele jõutud!

Kõik on müük

Kokkuvõtteks on põhimõtteliselt kõik müük ja turundus! Kui läheme kliendi juurde, müüme enda kaupa või teenust. Töövestlusele minnes või palgatõusu küsides, müüme me ennast. Ööklubis müüb noormees või neiu end vastaspoolele, kes talle huvi pakub ja südame kiiremini põksuma paneb. Mõni inimene tunneb tõsist põlemist, tahet ja soovi teha müügitööd ning teebki seda täie kirega – sellised inimesed on alati igasse ettevõttesse oodatud, ka gorillade juurde!

Heiki Sõmerik on AdGorilla OÜ asutaja ja tegevjuht olles viimased 12 aastat tegelenud tihedalt müügi ja turundusega ning otsinud enda sõnul alati midagi uut ja huvitavat leppimata keskpärasusega. Aastast 2013 ollakse ka innovaatiliste kangaslahenduste maaletoojaks Eestis ja Soomes. Rohkem infot leiad SIIT

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt