Mairo Orav • 9. detsember 2015
Jaga lugu:

5 Raamatut: Mairo Orav

Mairo Orav, Devori Kaubanduse Tartu müügijuht  

Milline oli Sinu esimene raamat? “Sõda ja rahu”, “Kuritöö ja karistus”, “Tõde ja õigus”? Vaevalt küll. Ilmselt oli see midagi sama kerget nagu Devori Kaubanduse Tartu müügijuht Mairo Oravale “Kummi-Tarzan”, mis täna seisab aga auga tema Bestsales.ee ja Rahva Raamatu blogisarja topis, kui teos, mis äratas temas lugemisharjumuse!

5. Ole Lund Kirkegaard: Kummi-Tarzan

Minu edetabelist ei saa kuidagi puududa raamat, millest sai alguse minu lugemisharjumus. Raamat kirjeldab väga värvikalt peategelase Ivan Olseni raskusi koolielus, hakkamasaamist ja läbilöömist teismelise elus. Eks ta üks paras koolipoisi unistamise raamat ole, et kui ma oleksin milleski kõige-kõige, siis oleks mu edu garanteeritud. Omaette küsimus muidugi: kas ka tegelikult?

Vaata raamatut SIIT

4. Thor Heyerdahl: Kon-Tiki ekspeditsioon

Mis juhtub, kui Sa usud millessegi ja tahad teistele tõestada, et võimatu on võimalik? Usud näiteks, et 1526. aastal ületasid polüneeslased Vaikse ookeani! Raamat kirjeldab Thor Heyerdahli ponnistusi ekspeditsiooni toimumiseks ning tänapäevast (1947) ookeani ületamist 16. sajandi oludes, et tõestada teistele selle väite paikapidavust. Lugu on ehe näide, kuidas väike tuli muutub suureks, kui keegi ütleb, et sinu teostatav asi on võimatu ja unusta see juba eos!

Vaata raamatut SIIT

3. William Golding: Kärbeste jumal

Me oleme kõik mõtlevad inimesed, me ei muutu metslasteks, kui me seda ise mängult ei taha. Kas see on ikka nii? Raamatus „Kärbeste jumal“ satub grupp 7-13-aastaseid poisse õnnetuse tagajärjel üksikule troopilisele saarele ja asub tegutsema esialgu selle nimel, et end taga otsijatele märgatavaks teha. Tasapisi lootuse kadumisel, kaovad sama tasapisi ka elus paika pandud piirid hea ja kurja vahel. Vahendeid valimata ollakse valmis isegi kaaslase mõrvamiseks, et tagada enda tahe ja hoida oma liidrirolli. Raamatu kirjeldamiseks sobib suurepäraselt fraas Gary Gray filmist „The Italian Job“ (2003): „Ma usaldan inimest, aga ma ei usalda kuradit inimeses.“

Vaata raamatut SIIT

2. John Wyndham: Trifiidide päev

Kui tänane päev on viimane praeguses maailmas, siis kas Sa oled valmis ja kas Sul on olemas oskused, et saada hakkama uues maailmas homsel päeval? „Trifiidide päev“ kirjeldab olukorda, kus apokalüptilise päeva järel on isegi ühesilmne inimene kuningas pimedate hulgas ning kuidas hakkama saada ja kuidas elada edasi maailmas, kus ei ole enam ühtegi sõpra või pereliiget. Peale raamatu lugemist on mul endalgi valmis mõeldud plaan, kuidas sarnases olukorras ise hakkama saada. Loodame parimat, aga valmistugem halvimaks.

Vaata raamatut SIIT

1. Nick Hornby: Elu edetabelid

Raamat kirjeldab keskeakriisile läheneva või sinna juba jõudnud vallalise mehe mõttemaailma, valesid otsuseid ja enda mõtetega toimetulemist. Mees võib ju öelda lühidalt: "Jah" või "Ei", kuid antud raamatus on suurepäraselt lahti seletatud mõttetegevus, mis lõpuks viib lihtsate vastusteni. Isegi kui need üldjuhul ühiskondlikele ootustele ei vasta, on vastused kindlasti eesmärgipäraselt eneserahulolu tõstvad… vähemalt esialgu. "Elu edetabelid" on väga aus raamat ja seda lugedes tabasin ennast korduvalt mõttelt, et loen raamatut enda jaoks kas liiga vara ja naeran kirjelduste üle, või siis hoopis liiga hilja ja kahetsen, et raamat varem mulle kätte ei sattunud, et teiste tehtud vigu vältida eos.

Vaata raamatut SIIT

Mairo Orav on Devori Kaubanduse Tartu müügijuht, kelle tööks on täita Lõuna-Eesti klientide soove ja aidata leida lahendusi esmapilgul lahendamatutele olukordadele. Rohkem infot leiad SIIT

Raamatublogi "5 Raamatut" ilmub koostöös Bestsales.ee ja Rahva Raamatuga.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt