Hedy Kohv • 14 detsember 2015

Hedy Kohv: Kuidas osta õnne?

Hedy Kohv, Kalev Spa Hotelli müügijuht  

Kui vanasti tegi õnnelikuks soetatud toode, olenemata ostukogemusest, on täna asjad vastupidi: tootega tahame osta legendi, väge, elamust ja õnnetunnet. Seekordses „Hea töö!“ rubriigis kirjutab õnne ostmisest Kalev Spa Hotelli müügijuht Hedy Kohv ja toob hea töö näite ühest sombusest sügishommikust.

Olen saanud kergelt nuusutada seda kuurikuulsat veidi üle 70 aasta kestnud perioodi, mil kõik asjad olid pidevas defitsiidis. Asjade omandamine oli protsess omaette, see oli põrandaalune rahvussport – teate küll oma vanaemade kappide sisu! Pea 20 aastat tagasi tegi mind mitmeks päevaks õnnelikuks Nokia 5110 omandamine ning polnud erilist vahet, milline oli sealjuures ostukogemus või järelteenindus.

Ostujärgne high ja väega asjad

Nüüd, 20 aastat hiljem, on lettidel, vitriinides ja stangedel asju rohkem kui rannas liiva. Üks ahvatlevam ja kutsuvam kui teine. Kuid mida enam peale ei tule, on ostujärgne high. Ostupohmell tekib momendist kui kaupluse uks seljataga kinni klõpsatab. Hea ennetus ostupohmelli vältimiseks on hea vindiga ja soe teenindaja, kes suudab oma kliente õhust haarata ning vajadusel Sulle torutaku juurde müüa terve radiaatori, mida Sul ju päriselt ka vaja on. Asjade ostmisel tahan neis näha väge, legendi. Tänapäeval on ülepäevase piimapaki ostul võimalus justkui poliitikasse sõna sekka öelda. Veider, kas pole?

Elamused on lahedad

Teenust ostes on päris kindlasti garanteeritud elamus. Selge pole vaid see, kas ta saab olema meeldiv või mitte. Elamused on lahedad, sest pole ju tegelikult halba ilma, on vaid kehv riietus. Ja jällegi on elamuse õnnestumise garantiiks vähemalt üks võhivõõras inimene, kellega Sa sellel teekonnal kokku puutud.

Üks pauk teise järel

Minu kõige viimasem toidupoeväline ost toimus ühel sombusel, külmavõitu ja olelusvõitlust täis teisipäeva varahommikul, kus enne tööpäeva oleks olnud vaja kohustuste korda ajamiseks venitada aega kui kummi. Viimasel momendil lajatas veel, et lubasin teha oma koduvõtmetest koopia elektrikule. Olin tööle juba lootusetult hiljaks jäänud. Kablutasin mantlihõlmade lehvides sisse WW-Passaazi, pingest veri peas vasardamas. Teadsin, et seal on olemas kingsepatöökoda. Mul vedas, seal tehti ka võtmeid. Järgmine pauk tihedas hommikus: napisõnaline kingsepahärra nentis kuivalt, et kaarditerminali neil pole. Mina, väljakoolitatud plastikkaartide omanik, mõtlesin peas: „No tore, mis mõttes?!“ ja kobisin peaaegu sõnatult niiskesse külma tagasi, hingeldades, et aeg saab otsa. Tema jäi võtmeid treima.

Pisiasjad loevad

Lonkisin tagasi, maksin tuimalt arve, kaevasin oma põhjatust kotist välja võtmepundi, et uued tulijad nendega liita. Olin hädas treipingisoojade võtmete lisamisega sekkarist ostetud muldvana võtmehoidja rõngasse. Sõnaaher kingsepp ulatas vaikides üle leti uue võtmehoidja ja sõnas: „Ehk kulub ära.“ Naeratasin nukralt. Ta võttis mu uued uksevalvurid, sidus nad trimmis rõngasse ja soovis head päeva. Laia naeratuse saatel astusin kaunisse novembrikuu hommikusse. Keegi märkas ja hoolis. Pisiasi? Aga sellesse hommikusse sobis liigagi hästi.

Olgu see teenuste või toodete maailm, kuulub nende taha vähemalt üks inimene, kellega kokku puutud ja kes valgustab või varjutab ostukaifi. Toodet müüakse ikka läbi teeninduse, saagu see võimalikult professionaalne ja siiras!

"Hea töö!" on Bestsales.ee rubriik, kus Eesti firmade tippjuhid ja müügigurud tunnustavad head müüki, mille osaliseks nad on ise hiljuti saanud. Kui ka Sulle on saanud osaks mõni hea müügikogemus, siis kirjuta meile ([email protected]) ja jaga seda terve müügikommuuniga. Tunnustame neid, kes hoiavad müügi maine kõrge!

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111