Katrin Tamsar • 15 detsember 2015

Katrin Tamsar: 5 mõtet, kuidas oma meeskonda aasta lõpus tunnustada

Katrin Tamsar, Invicta juhtimistreener  

Tunnustus on kui vesi meeskonna taimele ja iga tippjuht teab, et oskamatus seda taime kasta mitte üksnes ei demotiveeri Su meeskonda, vaid kaotab Sulle ka tipptegijad. Juhtimistreener Katrin Tamsar reastabki värskes Bestsales.ee ja Invicta “Müügijuhi listis” 5 mõtet, kuidas meeskonda aasta lõpus mõjusalt tunnustada!

Erinevate uuringute põhjal võib julgesti öelda, et tunnustuse puudumine on peamine töölt lahkumise põhjus ja asjakohane tunnustamine võib töötaja panust mitmekordistada! Seega ei tohi tegelikult lasta mööda ühtegi võimalust inimeste tegemisi märgata.

Kui mõõdetavaid tulemusi võetakse enamasti kokku aasta alguses, siis aasta lõpul soovitan kiitmisel keskenduda pehmetele väärtustele. Sellest on kantud ka minu viis “tunnustamissoovitust”

1.  Ära tee tunnustamisest nn aastalõpu kampaaniat

Ära kiida formaalselt ja kõiki. Nii devalveerid ka nendele antud kiitust, kes seda tegelikult väärivad.

2. Tunnusta väärtustest lähtuvalt

Kui sooritus on super, aga väärtused ja hoiakud ei vasta ootustele, siis jäta avalikult tunnustamata. Nii annad inimestele sõnumi, millest lähtud juhtimisel, mis on tegelikult oluline.

3. Tunnusta spetsiifiliselt

Ära kiida lihtsalt niisama “te kõik olete sel aastal tublid olnud”. Selline tunnustus ei täida oma eesmärki ega puuduta tegelikult ühtegi töötajat. Kui tegemist on hästi kokkumängiva tiimiga, siis kiida tiimi terviklikult, aga viita ka igaühe rollile selles tiimis ja näita, et just koos tegutsedes nende panus mitmekordistub

4. Tunnusta teistega võrdlemata

Inimene ei taha kuulda, et ta on tänaseks veel ainult natukene Tõnust kehvem või oluliselt tublim kui Paul ja Peeter. Tunnusta tema enese tegu või hoiakut või ettevõtmist. Kiitus ei tohi kindlasti mõjuda lohutusena – a’la Sa oled küll vähem võimekas, aga pole hullu, omamoodi oled tubli.

5. Hooli päriselt

Ja peamine - osuta tunnustades oma isiklikku tähelepanu, hooli päriselt. Usu seda, mida ütled või jäta ütlemata. Siiralt öeldud sõnad mõjuvad tugevamalt kui ükski materiaalne kingitus!

Last but not least – kellegi tunnustamine, on nagu hea asja kinkimine, see rõõmustab kingi andjat vähemalt sama palju kui saajat. Seega annab kingitud hea sõna ka teile enestele palju rõõmu ja motivatsiooni uuele aastale positiivsena vastu minna. 

Bestsales sarja "Müügijuhi list" toob teieni koolitus- ja konsultatsioonifirma Invicta, kelle ülesanne on pakkuda inimestele ja organisatsioonidele teadmisi, mida koheselt oma igapäevatöös rakendada. Rohkem infot Invicta koolituste kohta leiad SIIT

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111