Ekke Lainsalu • 16 detsember 2015

5 Raamatut: Ekke Lainsalu

Ekke Lainsalu, müügiproff ja koolitaja  

Kes oleks võinud arvata, et Eesti ühe edukaima müügiässa Ekke Lainsalu kõige mõjukamate raamatute riiul polegi täis müügiteoseid, vaid hoopis klassikalist ulmet ja universumi saladusi. Värskes Bestsales.ee ja Rahva Raamatu blogis toobki Ekke välja selle riiuli viis kõige kõigemat!

Alustasin raamatute lugemisega väga varakult. Mingil hetkel muutus see täielikuks raamatute neelamiseks. Sellal kui poisid mängisid õues jalkat, istusin ma toas ja lugesin. Seitsmendaks klassiks olid mul läbi loetud pea kõik Mirabilia sarjas ilmunud raamatud, kus erilised lemmikud olid ulmekad. Näiteks Isaac Asimovi ja Ray Bradbury romaanid. Aga ka vendade Strugatskite raamatud. Ulmekirjandus oli midagi, mis tõmbas mind oma maagilise ebareaalsuse ja piiramatu fantaasiamaailmaga, mida kirjaridade abil põnevateks kujutluspiltideks vormida. Sealt tekkis ka sügavam huvi astrofüüsika, astronoomia, relatiivsusteooria ja ehk siis nende teemade vastu, mis selgitasid meie universumi olemasolu teaduslikul meetodil.

Ray Bradbury: 451° Fahrenheiti  

5. Ray Bradbury: 451° Fahrenheiti

Võimas ja mõtlemapanev teos. Räägib ühiskonnast, kus enamik raamatuid on keelatud ja pritsimeeste ülesandeks pole enam tule tõrjumine, vaid keelatud teoste ja neid sisaldavate majade (kas siis ilma või koos omanikega) maha põletamine. Võrreldes  Orwelli “1985”-ga, siis erinevalt sealsest ühiskonnast pole “451° Fahrenheiti’s” probleemi juureks autoritaarse masinavärgi keelud-käsud. Inimesed ise lihtsalt lõpetasid raamatute lugemise. On need ju pikad, keerulised ja masendavad. Massikultuuris hakati kõike lühendama ja lihtsustama (siinkohal on hea paralleele tuua tänapäevase Twitteri, Instagrammi ja Facebook’i ühiskonnaga) jõudes lõpuks vaid koomiksite ja kolmemõõtmeliste pornograafiliste teosteni. Kõige tipuks leiti, et kuna iga raamat niikuinii kedagi solvab ja kellelegi haiget teeb, tuleks need kõik maha põletada.

Vaata raamatut SIIT

A.Strugatski, B.Strugatski: Hukkunud alpinisti hotell  

4. A.Strugatski, B.Strugatski: Hukkunud alpinisti hotell

Parim ulmekrimka, mida olen iialgi lugenud. Kas mul kannatab hakata sisu kirjeldama? Vaata Youtube`ist filmi: osatäitjad on suurepärased ja film ise on Nõukogude filmikunsti üks põnevamaid teoseid. Olen seda filmina hiljem Youtube`ist mitu korda vaadanud, hea ekraniseering. Ning külmavärinaid tekitav muusika Sven Grünbergilt!

Vaata raamatut SIIT

Ray Bradbury: Marsi Kroonikad  

3. Ray Bradbury: Marsi kroonikad

Ray Bradbury kirjutamisoskus on hämmastav, ilmselt on tegu maailma ühe parima ulmekirjanikuga. "Marsi kroonikad" ei ole romaan, see on juttude kogumik. Teise maailmasõja ajal kirjutatud ulmekad on ka tänapäeval aktuaalsed ja põnevad lugemised, mis on otsekui ajatud. Bradbury on omas vallas absoluutne geenius ja meister, kelle raamatuid soovitaks taas ja taas hetkedeks, kus on vaja argimaailmast põgeneda.

Vaata raamatut SIIT

Erinevad autorid: Lilled Algernonile  

2. Erinevad autorid: Lilled Algernonile

See koosneb erinevate tolle aja paremate Ameerika autorite juttudest, millest on enim esindatud Isaac Asimovi omi. Põnevad lood! Minu teada on raamatu nimiloost lavastatud tükina ka Rakvere Teatri poolt. Osad lood on tõeliselt põrutavad ning ootamatud. Ostsin selle raamatu kaks suve tagasi laadalt ja lugesin kaks korda läbi. Teemad varieeruvad suhetest inimene ja masin kuni katseteni inimmõistuse võimetega. Suurepärane raamat!

Vaata raamatut SIIT

Raimo Keskinen, Heikki Oja: Musta auku otsimas  

1. Raimo Keskinen, Heikki Oja: Musta auku otsimas

Mustad augud - universumi ja aegruumi ühed põnevaimad ning salapäraseimad objektid! Neisse sattunud füüsilisel kehal ei ole mingit võimalust sealt naaseda. Koht, mis neelab kõik. See raamat kirjeldab arusaadavas keeles mustade aukude fenomeni ja erinevaid teooriaid. Huvitav lugemine ka kolmkümmend aastat hiljem.

 

Ekke on endine tippmüügimees, praegune müügiproffide koolitaja ja värske bestselleri “Kuidas jõuda müügis tippu?” autor. Rohkem infot Ekke tegemiste kohta leiad SIIT

Raamatublogi "5 Raamatut" ilmub koostöös Bestsales.ee ja Rahva Raamatuga.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111