Kaspar Kuus • 15 veebruar 2016

Kaspar Kuus: TransferWise - eeskujude etalon

Kaspar Kuus  

Värskes “Hea töö!” rubriigis räägib TransferWise positiivsest mõjust šokolaadimagustoite tootva õpilasfirma Spoony kaasasutaja ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi abiturient Kaspar Kuus, kelle ettevõte võitis nädalavahetusel toimunud Rocca al Mare õpilasfirmade laadal Ajujahi ja SEB panga innovatsioonipreemia ning parima toote preemia.

Eeskuju oleme saanud võtta Kristo Käärmanni ja Taavet Hinrikuse startupist TransferWise. Väidetavalt Forbesi analüütikutele on kahe eesti mehe ideest sirgunud ühe miljardiline startup, kuhu on investeerinud ka Richard Branson. Meeste julge pealehakkamine ja läbilöök maailmas on andnud indu proovida läbi neid võtteid, mida nad on enda ettevõtte reklaamimiseks kasutusele võtnud.

Proovime järgi!

TransferWise tegi Londonis kampaania, kus joosti poolalasti pankade ees ringi. Mida meie selle peale tegime? Tootmisjuht Juhan Kokla hüppas ilma särgita lumme (koos meie toodetega) ja seda jagati Facebookis pea 300 korda! Meie jaoks oli tegu justkui revolutsiooniga!

Inspiratsiooniallikaks on ka TransferWise'i töötajate hüved, kus ettevõtte töötajad käivad sõpradena saavutusi tähistamas. Samuti on ka Spoony prioriteetideks eesmärkide täitmise puhul end premeerida. TransferWise teeb iga neljapäev ühise söögilaua ja me oleme tiimiga hakanud koos õhtustamas käima, et tekitada veelgi suurem kambavaim. Taolised firmavälised koosviibimised tugevdavad ettevõtte edasipüüdlust eesmärkide täitmise poole.

Kuhu edasi?

TransferWise sarnased müügistrateegiad on meile toonud Eestis õpilasfirmade seas suure edu ning nende ambitsioonikuse näitel püüdleme tippude poole - mais avaldatakse Eesti parim õpilasfirma. Seejärel vallutame TransferWise'i kombel kogu maailmaturu. Eestis tuleb üha enam startupe, ettevõtteid ja õpilasfirmasid, mis toovad väikeriigi suuremate seast esile. Oleme väikesed ent nupukad - vaid ühtselt saavutame tunnustust ka suuremas mastaabis.

Kaspar Kuus on lusikaga šokolaadikuubikuid tootva õpilasfirma Spoony üks neljast kaasasutajast ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi abiturient.

"Hea töö!" on Bestsales.ee rubriik, kus Eesti firmade tippjuhid ja müügigurud tunnustavad head müüki, mille osaliseks nad on ise hiljuti saanud. Kui ka Sulle on saanud osaks mõni hea müügikogemus, siis kirjuta meile ([email protected]) ja jaga seda terve müügikommuuniga. Tunnustame neid, kes hoiavad müügi maine kõrge!

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111