Annemarie Steen: 8 põhjust, miks müügiinimesed peaksid olema loomingulisemad ja mängulisemad!

Annemarie Steen, Invicta juhtimistreener  

Kas võtad ennast ja oma tööd liiga tõsiselt? Kas töötad pikki päevi, oled stressis ja liialt pühendunud oma müügieesmärkidele? Annemarie Steen, arvamusliider mängulise ja loomingulise juhtimise teemadel, seletab uues Bestsales.ee ja Invicta "Müügijuhi listis", kuidas jõuda parematele tulemustele läbi PLAY! põhimõtete.

Kas sa peaksid klientidega minema bowlingut mängima, et kohtumine lõbusamaks teha? Sa ju võid, aga ei pea. Mängulisus on hoiak mitte võtta oma elu ja tööd liiga tõsiselt. Rakendades PLAY! põhimõtteid kogeme me järgmist 8 oskust, mis lihtsustavad eesmärgini jõudmist:

Kohalolek ja positiivsus)

(Presence & Positivity

Liiga tihti jookseme ühelt koosolekult teisele, meie meel on häiritud erinevatest mõtetest, suhtlusest e-mailides ja sotsiaalmeedias. Heaks kliendisuhteks on kõige tähtsam hetkes kohal olla. Hetkes kohaloleku tunnet saab suurendada teadlikult oma kõiki meeli kasutades – vaadates, kuulates, haistes ja tundes. Kui sa pakud kliendile lühikese mängulise vahelduse, näiteks leiate 3 minuti jooksul midagi veidrat, mis teil on ühine, võib toetada seda eesmärki. Kui valid rõõmsameelse hoiaku ja naeratad kliendile, on ta kindlasti altim sinuga suhtlema. Sinul endal on lihtsam ka pettumustest üle saada.

Hakka peale!)

(Leap in

Alati ei ole lihtne olla julge ja oma eesmärkide nimel tegutseda. Vahel takerdume kas asjade edasilükkamisse või liigsesse ettevalmistamisse. Kohene asja kallale asumine (isegi, kui kardame) on vajalik! Tunne huvi tellimuste kohta ja ole uudishimulik, mis on kliendi põhjused mitte osta. Vastuseks võid saada üllatuslikult JAH!

Lepi olukorraga ja kohane)

(Accept and adapt

Me ei saa alati oma tahtmist. Ootamatuid sündmusi tuleb ette. Mõtle, kuidas saad leppida ootamatustega kui osaga (müügi)protsessist ning vastavalt kohaneda.

Jah, JA…)

(Yes, AND…

Liiga tihti kuuleme inimesi ütlemas “jah, aga…”. Müügiinimestele on väga tähtis näha igas olukorras võimalust. See eeldab rohkem “jah, ja…” mõtteviisi.

Inspireeriv, interaktiivne ja mõjukas)

(!nspiring, !nteractive & with !mpact

Müügiinimesed peavad olema võimelised kliente inspireerima uute ideede ja lahendustega lähtudes nende vajadustest. Kuid see ei tohiks jääda ühesuunaliseks protsessiks. Kui suudad kliendi kaasata lahenduse loomisse, tuginedes teineteise ideedele, tekitad tugeva sideme ja sütitad kliendis entusiasmi. Tulemusena saavutad oma mõju, soovitud eesmärgi.

Loomingulist ja mängulist päeva!

Soovid rohkem teada loomingulisest juhtimisest ja “play!” Põhimõtte kasutamisest? Tule Annemarie kahepäevasele koolitusele 18.-19. mail Tallinnas. Rohkem infot koolituse kohta SIIT.

Bestsales sarja "Müügijuhi list" toob teieni koolitus- ja konsultatsioonifirma Invicta, kelle ülesanne on pakkuda inimestele ja organisatsioonidele teadmisi, mida koheselt oma igapäevatöös rakendada. Rohkem infot Invicta koolituste kohta leiad SIIT.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111