Eivor Maiväli • 22 aprill 2016

Filmiblogi soovitab – London on langenud

Eivor Maiväli  

Värskes Bestsales.ee ja Kosmos IMAX filmiblogis kirjutab Roman Tavasti juhatuse liige ja tegevjuht Eivor Maiväli "märgilise" tähendusega filmist, milles tema juhtitava ettevõtte käsi mängus.

Veel enne, kui „London on langenud” („London has fallen”) Eesti kinodes esilinastus, broneerisime eel-esilinastuse tarvis Coca-Cola Plaza A. Le Coq Sviidi ja käisime filmi kogu kollektiivi ja heade koostööpartneritega vaatamas. Nii mõnigi filmikriitik võib praegu filmivaliku üle imestada ning küsida, miks just seda filmi, mille süžee ja eriefektid on mitmete arvustuste järgi pälvinud omajagu kriitikat.

„London on langenud” on nii minu kui ka kogu Roman Tavasti kollektiivi jaoks sõna otseses mõttes „märgilise“ tähendusega film – ekraanilt vaatas vastu meie enda ehtekunstnike kätetöö, Ameerika Ühendriikide salateenistuse rinnamärk, mis püsis vankumatult kogu filmi jooksul kangelasliku presidendi ihukaitsja Mike Banningu (Gerard Butler) pintsaku revääril ning hakkas isegi peale võimsaid plahvatusi tolmustelt riietelt säravana silma.

Kuigi oleme varasemalt rinnamärke ning ehteid valmistanud mitmetele rahvusvahelistele organisatsioonidele ning seejuures näiteks ka BBC telesarjale „The Night Manager”, jõudis meie kätetöö suurtele kinolinadele esimest korda. Suurbritannia, kus asub meie tütarettevõtte, mille kaudu linateose jaoks rinnamärgid telliti, on ettevõtetele rahvusvaheliseks hüppelauaks – seega on lootust, et killukest Eesti toodangut näeme Hollywoodi filmides ka tulevikus. Algus selleks on tehtud ning Roman Tavast võib senise arengu, töö- ning eksporditulemuste ja maailmatasemele jõudmisega igati rahul olla.

Filmist endast

„London on langenud” on järg 2013. aastal linastunud põnevikule „Olümpus on langenud”, kus USA salateenistuse agent päästab ühendriikide presidendi terroristide käest, kes on vallutanud Valge Maja. Sel korral on mängumaa suurem, hõivates enda alla sisuliselt kogu Londoni, või täpsemalt selle, mis pärast pommitamist linnast alles jääb. Õhkimata ei jää ka parlamendihoone ja Big Ben.

Terroristide sihtmärk on taaskord USA president, kes on seekord sõitnud koos teiste suurriikide liidritega Suurbritannia peaministri matustele. Suurem osa riigijuhtidest hukkub äkitselt vallandunud terroriaktide tõttu. Kuigi ka USA president oli ühel hetkel surmasuus ning pääseteed ei paistnud, sai ihukaitsja… aga seda vaata juba ise oma silmaga!

Lisaks sellele, et Roman Tavasti märgidisainerid ja -kunstnikud on andnud enda tööga panuse suures filmis kasutatud materjalidele, on filmil põnevuse pakkumise kõrval täita ka ühiskondlikult oluline roll: kohati ülepaisutatuna tunduvate plahvatuste ja põnevikule kohaselt hea ja halva vastasseisu kõrval, tuletab see oma õõvastuses siiski reaalsust puudutades meelde, kui ohtlikus maailmas me elame. Seda ajal, mil terrorism on Euroopas – meile lähemal kui eales varem.

Jääb vaid loota, et nii ulatuslikud terroriaktid jäävad edaspidi vaid filmidesse ning reaalses elus suudab nii suurriikide kui ka erinevate maailma ühenduste koostöö pahalaste kuritegusid ennetada, ära hoida ning elusid säästa.

Roman Tavast on 1923. aastal asutatud ettevõte, mis valmistab suure osa Eesti teenetemärkide ning korporatiivehete parimat käsitööoskust nõudvatest tellimustöödest.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111