13 mai 2016

Meeskonnatöö ja kommunikatsiooni roll märulifilmis

Elle Muuga  

Värskes Bestsales.ee ja Kosmos IMAX filmiblogis kirjutab Optimera Estonia AS (Ehituse ABC) personali arendusjuht Elle Muuga, et leidis väärt strateegia hoopis märulifilmist.

Jälgides igapäevaselt ettevõtte tööd suures pildis, kuid personalitöö vaatenurgast, olen hakanud leidma seoseid filmilinal näidatava ja tegeliku elu vahel.

Kinos käin küll harva, kuid minu meelest on Fast Five parim strateegiafilm, mida näinud olen. Mõned päevad tagasi läks hea sõbrannaga vesteldes jutt sellele filmile ning sõbranna imestas, et kuidas ma küll selles filmis strateegilist juhtimist näen – tema seda külge seal küll ei märganud.

Ometi toodi selles filmis väga peenelt välja, kuidas leida tööle motiveeritud inimesi. Esmalt uuriti tausta, siis põhjust, miks inimene tööle tulla tahtis ja lõppeks ka eesmärki, et miks ta oma positsioonil jätkas. Ehk motiveeritud töötaja leidmiseks on vaja leida tema väga isiklik MIKS, kui sa selle leiad, oled leidnud õige inimese.

Teisalt saab filmi põhjal paralleele tõmmata ka perekonna suurenemise ja ettevõtte kasvamise vahel. Mida teeb pere, kui saab teada, et on suurenemas? Vaatamata olukorra tõsidusele hoiavad nad kokku – „võitlevad“ külg-külje kõrval. Jällegi on selle taga nende isiklik MIKS. Miks nad seda teevad, mis on nende eesmärk.

Vaieldamatult parim koht selles filmis ongi planeerimine ja strateegia paika panemine – kuidas ikkagi pere/ettevõttega eesmärgini jõuda. Mida on vaja, et oma eesmärk ellu viia. Vaja on MEESKONDA, lühikese ajaga suuri eesmärke üksi ellu ei viida.

Niisiis, mida ja keda on vaja meeskonna moodustamiseks:

kameeleoni – inimest, kes sulaks sisse kuhu iganes;head jutumeest – kes suudaks kõik ära „moosida“;taibut – ehk valve- ja IT-asjadega tegelevat inimest kes oskaks ka tulemüüridest läbi minna;müüridest läbiminejat – iniimest, keda ei takistaks miski;varustuse ja relvade tundjat – sellist, kes ei kardaks ka madinat;ja lõpuks kahte väga head ja hästi koostööd tegevat juhti.

Meeskond toimib suurepäraselt kui kogu plaan on kõikidele meeskonna liikmetele teada. Ning kui toimub järjepidev kommunikatsioon – kui kõik teavad, kes, kus ja millega tegeleb, kõik sammud on kõigile teada.

Samuti kirjeldab film ilmekalt, et selleks, et midagi oma töös teistest paremini ja kiiremini teha, pead harjutama või leidma ennenägematu võimaluse – kasvõi konkurendi enda vahenditega (nii, et viimane isegi aru ei saa, et tema vahendeid kasutatakse) või hoopis millegi uudsega ise välja tulla, mille konkurent on kahe silma vahele jätnud. Hea nipp on ka vastase tähelepanu suunamine sulle soovitud suunas. Ning mis veelgi olulisem – tee ära kodutöö – tunne seda (võõrast) ala, kus toimetama asud. Ei pea vast mainimagi, et kõige aluseks on nii filmi tegijate kui ka minu arvates meeskonna KOOSTÖÖ ja KOMMUNIKATSIOON.

Igapäevaselt personaliga tegeleva inimesena kinnitan, et meeskonna motiveerimisel ei tohi ära unustada ka väikeste edusammude TÄHISTAMIST, et meeskond tunneks, et nad on olnud tublid ja samm-sammult lähenevad selle suurema eesmärgi saavutamise poole.

Ja lõpetuseks – kui olukord on täiesti lootusetu ja meeskond alla andmas, piisab juhile kasvõi ühest inimesest, kes temaga koos eesmärgi saavutamisse usub. Sellesse, et alla andmine ja põgenemine ei ole lahendus. Et KÕIK on saavutatav – uskuge endasse ja oma eesmärki, mille poole püüdlete!

Fast Five (tuntud ka nimede all Fast&Furious 5 või Fast&Furious 5: Rio Heist) on 2011. aastal valminud film, mille režissööriks oli Justin Lin, stsenaariumi autoriks Chris Morgan. Peaosas Vin Diesel ja Paul Walker. Filmi valmimiseks kulus 125 mln USD, film teenis kulud tasa viiekordselt.

Ehituse ABC (juriidilise nimega Optimera Estonia AS) on suurim ehitusmaterjalide jae- ja hulgimüügi kett Eestis – ketti kuulub 11 kauplust üle Eesti. Ehituse ABC kuulub Saint-Gobain Distribution Nordic ettevõtete gruppi.

Autor: Elle Muuga

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111