11 mai 2017

Muretult suvisele reisile

Raivo Sternfeld  

Vaatamata sellele, et loodus üritab sooja saabumisega viivitada, tulevad suvi ja puhkused omal ajal ning koos sellega ka pikemad autosõidud. Reisi sihi valib igaüks ise oma maitse ja rahakoti järgi. Allpool mõned soovitused, mida silmas pidada enne autoga reisile asumist.

Kontrollige kindlasti oma auto korrasolekut. Lihtsamaid asju (õlitase, rehvirõhk jms) saab ise visuaalselt üle vaadata, kuid pikemale turneele (2000-3000 km) asudes oleks mõistlik meelerahu huvides ka spetsialistide poole pöörduda. Fakto Auto on selleks väljatöötanud spetsiaalse protseduuri, mille käigus saate oma sõiduvahendi hetkeseisukorrast usaldusväärse pildi.

Pikema reisi puhul tuleks arvestada sellega, et jõuaksite järgmise korralise hoolduse ajaks tagasi koju. Kui sellist võimalust pole, tuleb vajalikud hooldustööd teha reisil, mis kindlasti ei ole mugav ega odav. Seetõttu – kui hoolduseni on vaid tuhat või paar aga plaanite sõita näiteks Hispaaniasse, tuleks korraline hooldus enne reisi ära teha. Kodumaine hinnaklass on endiselt ka tuntavalt odavam.

Vaatamata kõigele võib reisi käigus ette tulla ootamatusi. Garantiilistele autodele pakuvad tootjad 24h autoabi üle euroopa. Sarnast 24h üle-euroopalist teenust pakub Fakto Auto ka nendele sõidukitele, millel tehase garantii on juba lõppenud. Eelduseks on, et hooldate oma autot vähemalt korra aastas meie töökojas. Autoabi teenus ei piirdu vaid Nissaniga vaid laieneb ka teistele automarkidele.

Kontrollige, et teie auto kindlustused kehtivad kogu planeeritud reisi vältel ja veenduge, et need katavad ka valitud sihtkoha. Mõistlik oleks üle vaadata poliisi tingimused, et teaksite täpselt millised riskid teid võivad oodata.

Head reisi!

 tegeleb uute ja kasutatud sõidukite müügi, hoolduse ja remondiga.

Fakto Auto AS

Autor: Raivo Sternfeld, Fakto Auto AS nõukogu esimees

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111