1 juuni 2017

Õlivahetusest pole kasu, autot tuleb kompleksselt hooldada

Raivo Sternfeld.  

Tihti kuuleme autoomanike nurinat, et õlivahetus on kallis ning autoesinduses küsitakse selle eest mitusada eurot! Lähemal uurimisel selgub, et tegelikkuses toimus auto korraline hooldus, mille üks osa on ka mootoriõli vahetus. Viimast teatakse hästi aga seda, et ka auto muud süsteemid ja sõlmed näiteks pidurid, käigukast, roolisüsteem, ventilatsioonisüsteem, uksed, lukud ja aku vajavad samaväärselt hoolt, peetakse ebaoluliseks.

Autode kasutus olenevalt indiviidist on väga erinev. Ühed teevad palju lühikesi „otsi“, teised sõidavad harva kuid pikki vahemaid. Lühisõitude, eriti talvel, häda on selles, et auto kasutus toimub enamasti külma mootoriga, mis kulutab nii mootori kui õli ressurssi oluliselt rohkem kui spidomeeter meile näitab. Sellise kasutuse juures vajab auto keskmisest tihedamat hooldust. 

Tootjad soovitavad autot hooldada vähemalt korra aastas. Kui kasutus on suur siis vastavalt läbisõidule ka mitu korda.

Tehnikud kurdavad, et meie kliimaoludes, kus talvel kasutatakse ohtralt kloriide libeduse tõrjeks, on 2-3 aastat hooldamata pidurisüsteemi kordaseadmine väga töömahukas ja läheb kokkuvõttes oluliselt kallimaks kui eelnevalt tegemata jäätud hooldused kokku. Korrodeerunud piduridetailid ei tööta efektiivselt mille tagajärjel pikeneb pidurdusteekond. See on tõsine ohufaktor.

Autoga väga harva sõites ilmnevad samad probleemid, sest korrosioonil on aega oma kurja tööd rahulikult teha. Siia sobib kohandatud vanasõna – veerev ratas ei sammaldu!

Fakto Autos on nii uute kui ka garantiiväliste autode hooldamiseks kasutusel ühtne hooldus- ja kontrolltööde kompleks, mis koosneb 35 toimingust.

Korrapärane hooldamine lisab autole väärtust. Hoolderaamatu täitmist tasub jätkata ka peale garantiiaja lõppu, sest korrektse hooldeajalooga autol on kõrgem hind.  

Fakto Auto annab ka igale hooldatud autole, küsimata margist ja vanusest, kaasa aastase Tasuta 24h toimiva autoabiteenuse, mis kehtib kogu Euroopas ja on abiks siis kui olete tõeliselt hädas.

Lõpuks pildike sellest, mis ühe hoolduse käigus avanes – keegi on auto ventilatsiooni süsteemi sahvriks muutnud!

Fakto Auto AS tegeleb uute ja kasutatud sõidukite müügi, hoolduse ja remondiga.

Autor: Raivo Sternfeld, Fakto Auto AS nõukogu esimees

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111