bestsales .ee • 12 märts 2015

Tõstuste müüja MK Door: keeruline on leida südamega töötavaid müügiinimesi

Ligi 15 aastat Eesti turul sise-, garaaži- ja tööstususte pakkujana tuntud MK Door OÜ tegeleb aktiivselt ettevõtte laiendamisega: mullu loodi tütarfirma M.K. International OÜ uste müümiseks Soomes, tänavu kolitakse uude suuremasse kontorisse ning kavas on kasvatada müügimeeste, paigaldajate ja hooldusmeeste arvu.

MK Door OÜ asutaja, omaniku ja juhi Margus Kiisküla sõnul on ettevõtluse kiirema arengu komistuskiviks tänases Eestis saanud südamega töötavate müügimeeste palkamine. “Tegeleme täna intensiivselt firma laiendamisega, oleme investeerinud tarkvarasse, programmidesse, uutesse töövahenditesse. Uue kontori vajadus tekkis soovist palgata juurde häid ja usaldusväärseid töötajaid. Jah, väärt paigaldajaid, remondimehi ja spetsialiste leiab, kuid häid müügimehi tuleb tikutulega taga otsida.”

Ta toob näite majanduskriisi ajast, mil ettevõtte käive langes ning oldi sunnitud koondama kaks müügiinimest. “Võtsin müügitöö enda peale, koheselt tõusis meie müük kahekordseks ja tegelikult teen ma tänaseni ise seda tööd. Olen juht, kes eeldab oma töötajatelt loomulikku taiplikkust, arusaamist ja oskusi ise hakkama saada. Kahjuks selliseid töötajaid naljalt ei leia, sest enamik inimesi on mugavad ning liigutavad täpselt nii vähe, kui saab. Meie firmale sellest ei piisa.”

MK Door alustas tegevust 2001. aastal garaaži- ja tööstususte müümisega, aastate jooksul lisandusid ettevõtte nomenklatuuri rulluksed, metall-puituksed, PVC-uksed, tuletõkke­uksed ning laadimisseadmed jms. Täna moodustavad garaažiuksed  poole müügist. MK Doori kliendid on kõik tööstus-, põllumajandus-, transpordi-, logistika- ja kaubandusettevõtted, laokeskused ning eraisikud.

MK Door on rahvusvaheliselt tuntud ettevõtte SIA Ripo International LTD toodangu maaletooja, lisaks pakub ettevõte Saksa firma Teckentrup ukse­paneele, Euroopa juhtiva automaatikatootja Marantec  toodangut ning Hispaania ettevõtte Inkema laadimisseadmeid. Kuna euro ja Vene rubla kurss on täna väga soodsa kursiga, on MK Dooril plaan lähiajal laiendada oma tootevalikut Venemaa kvaliteetsete uksefirmade toodanguga.

Kogu tootevalik valmistatakse klientidele eritellimustena, mille tarneajad sõltuvad uste tüübist. “Meie valikus on lai sortiment väga erineva hinnatasemega tooteid, kust sobiva ukse leiavad nii väiksema kasutatavusega kodused garaažid kui ka väga intensiivse kasutusega tööstus- ja kaubandusruumid. Uks hind sõltub sellest, kas klient on nõus odavama itaalia paneelidest toodetud garaažiuksega või soovib midagi eksklusiivsemat. Näiteks pakume Saksa Teckentrupi tõstuksi, mille paneelid on tunduvalt kvaliteetsemad ja kus valikus mitmeid visuaalselt huvitavamaid uksepaneeli tüüpe. Ukse eluiga sõltub paljuski ukse furnituurist ja tehnoloogiast. Meie müüme ainult Euroopa parimate Hollandi Flexiforce ja Saksa Teckentrupi furnituurist toodetud tõstuksi,“ selgitab Kiisküla ja toonitab, et tõstuste puhul on kõigi liikuvate osade kvaliteet ja vastupidavus ääretult oluline.

Sama tähtis, kui ukse kvaliteet, on ka paigaldajate töö korrektsus ja täpsus. “Oleme tänaseks loobunud selle teenuse sisseostust, sest kogenematu ja lohakas töö tõi meile kaasa rohkem kahju kui kasu. Meie jaoks on oluline klientide rahulolu ning me ei taha vaielda võõrpaigaldajatega teemal, kes on süüdi. Seetõttu oleme valinud endale tööle parimad töömehed, kelle jaoks on nende töö tulemus oluline, sest ka nende sissetulek sõltub sellest,” räägib Kiisküla.

Eelmisel aastal lõi MK Door uue firma MK International, mis on Soome turule suunatud uksemüüja. “Juba täna võib öelda, et uue ettevõtte kasv on väga kiire, sest potentsiaal Soome turul on ääretult kõrge. Sealsed objektid on Eesti omadest kordades suuremad, mis tõstab tublisti ustemüüki ning kergitab oluliselt käivet,” ütleb Kiisküla.

2011. aastal tõusis ettevõtte käive võrreldes 2010. aastaga 80%, 2012. aastal võrreldes aasta varasemaga 40% ning 2013. aastal 60%. “2014. aastal ei olnud kasv enam nii suur, sest oleme paratamatult tihedalt seotud ehitus- ja põllumajandussektori investeeringutega. Kuna Euroopa Liidu toetusfondidest mullu enam nii palju raha ei eraldatud, peatus ka meie käibe tõus,” selgitab Kiisküla.

MK Door pälvis 2013. ja 2014. aastal Eduka Eesti Ettevõtte tunnistuse ning on tunnustatud rahvusvahelise krediidireitinguga AA ehk “väga hea”. Tänavu suvel kolib MK Door senisest pisikesest kontorist uude 100ruutmeetrisesse esindusse valmivas Viimsi Kaubanduskeskuses.

M.K.Door OÜ

tel +372 5018424E-post [email protected]

 

TÖÖKUULUTUS:

M.K. DOOR otsib oma meeskonda töökat MÜÜGIJUHTI

Kelle tööülesanneteks on aktiivne müük olemasolevale ja uutele klientidele nii Eestis kui ka Soomes.

Sobiv kandidaat:

- On hea suhtleja

- Saab iseseisvalt asjadega hakkama- Töötab südamega ja on taiplik- On täpne- Oskab eesti, inglise ja soome keelt

Omalt poolt pakume:- Eneseteostusvõimalust

- Head töökeskkonda ja sõbraliku väikest kollektiivi- Töötulemustest sõltuvat tasu- Kontori asukoht Viimsis, Haabneemes uues valmivas Viimsi Kaubanduskeskuses

Kandideerimiseks saada CV ja sooviavaldus aadressile [email protected]

 

Autor: bestsales.ee

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111