Kuidas lisada reklaamtoodetele digitaalsisu?

Praegusel ajal, kui digitaalne turundamine on vallutamas turundusmaailma, hakkavad ettevõtted, müügiinimesed ja turundajad tasapisi reklaamtoodete tähtsust unustama.

Kuidas lisada digitaalsisu reklaamtoodetele  Foto: Logotrade Firmakingitused

Tänapäeval peetakse reklaamtooteid kulukaks ja mittetõhusaks turundusstrateegiaks ning üha rohkem turundusspetsialiste ja müügigurusid leiab, et need on ebaolulised.

Tegelikult on enamikule turundajatele ja müügiinimestel jäänud selline mulje põhjusel, et nad ei ole aega võtnud mõtlemaks, kuidas saab reklaamtooteid digitaalses ehk e-turunduses tulemuslikult kasutada. Pole kahtlust, et mida rohkem turundajaid läheb üle internetireklaamile ja keskendub enam sotsiaalmeediale, seda suurem on võimalus, et hakkab kaduma kontakt klientidega. Samas meeldivad kõigile tasuta asjad ning nii olemasolevad kliendid kui ka võimalikud tulevased kliendid tunnevad end neid saades väärtustatumana ja hinnatumana. Sel lihtsal põhjusel on digitaalsisu suurepärane võimalus klientidega ühenduse loomiseks, kaubamärgi tuntuse suurendamiseks ja oma hoolimise väljendamiseks.

Siin artiklis käsitlen paari mõjusat viisi, kuidas reklaamtoodetele ja reklaamkingitustele digitaalsisu lisada.

Ruutkoodi ehk QR-koodi lisamine reklaamtoodetele

Järjest enam kasutavad turundajad ruutkoodi ja selleks on ka põhjust. Eelkõige on turunduskampaania korraldamise põhieesmärk köita rohkemate võimalike klientide tähelepanu ja proovida samas muuta võimalikud kliendid tegelikeks ostjateks ja teha seda kõike mõõdetaval kujul. Praegusel digiajastul on üleskutsed tegevusele üks kõige tõhusamaid viise, kuidas veenda potentsiaalseid kliente tooteid ja teenuseid vähemalt vaatama. Ruutkood on osutunud täiuslikuks vahendiks, mille abil lisada firmakingitustele üleskutseid, ja see on üks suurepärane viis nende digitaalsisuga rikastamiseks.

Mis see ruutkood siis on?

Kindlasti olete näinud toodetel mustavalgekirjut ruutu, mis on lisatud välireklaamidele, ajalehtedele, t-särkidele ja visiitkaartidele. Nutiseadmega skäneerides mustvalgekirjut ruutu on võimalik teil saada lisa infot toote või teenuse kohta digitaalsel kujul. Nüüd kus te teate, mis ruutkood on, võite küsida, kuidas seda saaks enda huvides kasutada ja kuidas need koodid reklaamkingituste abiga tööle panna. See on üheltpoolt küll lihtne, kuid ei saa eeldada, et see ka kindlasti tulemusi annab, kui koodi lihtsalt mõnele firmakingitusele trükite. Edu saavutamiseks tuleb kõigepealt ikka läbimõeldud plaan koostada.

Ruutkoodid võivad talletada rohkem teavet kui mis tahes tavalised vöötkoodid ja just selle poolest on need sisu loomiseks eelistatavad. Esmapilgul võib see paista keerulise meetodina, kuid õigesti tehtuna on see üsna lihtne. Viise, kuidas ruutkoode ärikingitustele lisada, on palju ja need on järgmised:

• ruutkoodi lisamine nii, et kui reklaamtoodet skaneeritakse, võtab kood teie ettevõttega otse ühendust – see on väga mugav, sest nii hoiavad reklaamkingituste saajad ehk teie kliendid kokku aega ja vaeva, jättes vahele teie kontaktandmete väljaotsimise ja teile helistamise katsed;

joonistatud ruutkood – näiteks kui te osalete messil, saavad messikülastajad võimaluse sisestada joonistuse automaatselt, et pärast koodi skannimist auhindu võita. Samuti saate nii kontaktandmeid, mida võite edaspidi oma kampaaniates kasutada;

• lisage koodile põnevaid sõnumeid, mis tekitavad reklaamkingituse saajates huvi teie kaubamärgi vastu. Sõnum peaks olema lihtne, kuid veenev;

• ühendage ruutkood oma ettevõtte sotsiaalmeedia kontodega – see on suurepärane viis, kuidas võimalike tulevaste klientidega suhteid arendada. Kui reklaamtoode on skannitud, peaks kood juhatama reklaamkingituse saajad automaatse säutsu juurde või juhtima nad teie kaubamärgi ametlikele sotsiaalmeedia lehtedele. Enne koodide trükkimist tuleks neid kindlasti kontrollida;

• lisage sooduskuponge või eripakkumisi – võite kasutada koode nii, et juhatate võimalikud tulevased kliendid eripakkumiste ja sooduskupongide juurde;

• kasutage ruutkoode üleskutsete tegemiseks – see on kõige levinum viis, kuidas nende abil müügikontakte luua. See tähendab, et kui ruutkood skannitakse, juhib see reklaamtoote saajad üleskutse lehele, kus neis tekitatakse huvi teie tooteid osta;

• võite luua ka sellise ruutkoodi, mis viib inimesed otse teie veebisaidile. Tuleb aga meeles pidada, et see on kõige levinum ja ka lihtlabasem viis ning et muud nõksud võivad teile hoopis rohkem kasu tuua.

Nüüd kus te teate mitut viisi, kuidas ruutkoode oma reklaamtoodetel kasutada, tasub ka mainida, et ruutkoodid toimivad mõnel tootel paremini kui teistel. Valige sileda ja tasase pinnaga meened, sest neid on parem skannida. Sulepead ja pastakad nii hästi ei toimi.

Kuidas lisada digitaalsisu reklaamtoodetele  Foto: Logotrade Corporate Gifts

Ärikingituste liitreaalsus

Liitreaalsuse lisamine reklaamtoodetele muudab kõik lausa imeliseks. See on ainulaadne ja mõistlik viis sihtrühmaga suhtlemiseks. Ka klientidele meeldib näha, et kaubamärgi kallal tehakse tööd, et mõeldakse välja põnevaid asju, ja liitreaalsuse lisamine firmakingitustele näitab, et annate endast tõepoolest kõik.

Sihtrühma kaasamiseks võib kasutada kas 3D LOGO või videot. Õnneks saab nüüd lisada liitreaalsust väga erinevatele tavapärastele bränditoodetele.

Kuidas see käib? See võib paista täiesti uue leiutisena, kuid on tegelikult imelihtne. Vaja pole muud kui nutitelefoni, kuhu laadite alla lihtsasti kasutatava äpi, mis teid ülejäänud toimingutes juhendab. Liitreaalsuse imetabase kontseptsiooni alus on eriline sõnum, mis trükitakse teie toodetele. See on suurepärane võimalus muuta oma turunduskampaania elavaks või paigutada see sihtrühma keskkonda.

Liitreaalsus tähendab reaal- ja virtuaalmaailma sisu ühendamist, et luua midagi tõeliselt paeluvat, mis seob teie sihtrühma teie toodete ja teenuste külge. Vaadakem näiteks reklaamkingitust, nagu pastakas või tass. Tegelikkuses on see lihtsalt pastakas või tass, aga läbi nutitelefoni äpi vaadates näete isikupärastatud sõnumit või videot. Nüüd saate selle oma kasuks tööle panna ja muuta sõnumi või video reklaamiks, mis tõmbab inimesi tugevamalt teie kaubamärgi juurde. Selle abil saate lisada demovideo, mis näitab, kuidas teie tooteid kasutada ja milliseid tulemusi nendelt oodata. Võite lisada ka üleskutse tooteid proovida ja nautida arvukaid hüvesid, mida need pakuvad.

Ruutkoodid ja liitreaalsus on kaks peamist nõksu, kuidas lisada digitaalsisu reklaamtoodetele. Muidugi võib ka ilma igasuguse plaanita tundmatus kohas vette hüpata ja loota, et asi toimib. Tegelikult on edu saavutamiseks vaja strateegiat ja teada mõnda nippi. Kuidas seda teha? Alljärgnevalt mõned soovitused.

Tundke oma sihtrühma

Meetod ei saa olla edukas, kui te ei mõtle eelkõige oma sihtrühmale. Alati on hea oma sihtrühma tunda, nii saate teada, mis inimestele meeldib ja missugused asjad neile heameelt valmistaksid. Peaksite tegema neile kingitusi, mida neil tõesti vaja on; vastasel juhul on tasuta asjad lihtsalt ressursside raiskamine. Kui valite esemed, mis neid huvitavad, on kindel, et teie raha ja jõupingutused ei lähe raisku, teie võimalikud tulevased kliendid on rahul, kaubamärgi tuntus suureneb ning te võite oma investeeringu lõpuks väga hästi tagasi teenida.

Selleks et sihtrühma tunda ja olla kindel, et tasuta kingitusteks on valitud ikka õiged esemed, uurige järgi, kuidas toode või teenus aitab konkreetset probleemi lahendada. Kaaluge ka seda, kas sihtrühma liikmetel on ühiseid omadusi. Siin võib aluseks võtta nende vanuse, demograafilise paiknemise, soo või isegi nende ameti. See aitab kindlaks teha, milliseid küsimusi neil tuleb lahendada, ja mõelda seejärel välja kingitused, mis võivad neid probleemi seljatamisel kuidagi aidata. Kui lisate digitaalsisu, edastage neile sõnum, mis seletab, miks nad veel vajavad teie tooteid nüüd, kus nad teilt juba kingituse on saanud.

Kontrollige jaotamise logistikat

See tähendab, et peaksite tegema hindamise ja selgitama välja, kes täpselt tooteid vajab. Tehke selgeks, kes peaksid neid saama, ja koostage seejärel toodete jaotamise kava. Alati on võimalus oma sihtrühma jälgida ja hoolitseda selle eest, et jõuate inimesteni õigel ajal. Näiteks võite korraldada messi ja ehitada oma näituse sobivalt üles, et meelitada ligi sellist publikut, kelleni soovite jõuda. Samuti veenduge, et kingitused on valitud sellised, et külastajad neid hea meelega koju kaasa viivad. Näiteks ei pruugi inimestele meeldida suured kaubamärki kandvad asjad, mida on tülikas koju tassida. Jääge lihtsate esemete juurde, nagu pastakad, joogipudelid, tassid ja väikesed elektroonikaseadmed.

Samuti kontrollige, et teie valitud tooted sobivad ruutkoodide ja liitreaalsuse sõnumite jaoks. Tähtis on kuju ja materjal. Ruutkoodi jaoks valige tasase pinnaga või õigemini skannitava pinnaga esemed. Liitreaalsuse rakenduste jaoks võib valida ka mahulisi esemeid, nagu pliiatsitops, ruubiku kuubik, maagiline purk – neid on palju. Tasub meeles pidada, et mitte kõik valitud meetodid ei toimi, ja hoolega tuleb kaaluda, mida reklaamtootena kasutada.

Eelistage kvaliteeti

Kui miski on tasuta, ei tähenda, et see ei peaks olema kvaliteetne. Te ei soovi ju mingil juhul, et teie kaubamärki seostatakse kehvade toodetega. Kui kingite inimestele viletsaid esemeid, eeldavad nad, et teie ettevõttes ongi kõik kehva kvaliteediga, ja see võib teie mainele kahju teha. Kinkige võimalikult parimat. Reklaamtoodete juures on kõige parem see, et nende peale ei ole vaja kulutada tervet varandust ja nende soetamiseks ei tarvitse panka röövida. Valige lihtsad, kuid parima kvaliteediga esemed, nagu pastakad, kruusid, mälupulgad, T-särgid ja võtmehoidjad. Sellised asjad ei maksa palju ja kuigi need tunduvad lihtsad, võivad need saajatele mõõdetamatut mõju avaldada. Esemed peaksid kindlasti olema ka kasutatavad. Ärge kinkige asju, mis pistetakse lihtsalt käekotti või kuhugi sahtlisse ja unustatakse. Kui kingi saaja kingitust ei kasuta, ei pruugi ta teid üldse meeles pidada, kuid meelespidamine ongi firmakingituste mõte. Esemetel olgu tegelik otstarve ja neid võiks iga päev vaja minna.

Lisage üleskutse

Varem ei olnud reklaamkingitustele üleskutset võimalik lisada digitaalselt ning tooteid tuli anda niisama tekst sõnumiga, lootes, et need saajatele meeldivad ning et nad tulevad ostusooviga tagasi. Õnneks saame nüüd ühendada kingitused digitaalse sisuga, liites tootele juurde sõnumi, mis on ühtaegu nii põnev, köitev kui meeldejääv. Saate kasutada ruutkoode, et suunata kingisaajaid oma saidile, või liitreaalsuse rakendust, et lisada tootele ja kingiideedele lühike sõnum või video. Ärge unustage oma kontaktandmeid kaasa panna, et kingisaajatel oleks võimalik teie toote või teenuste kohta kerge vaevaga rohkem teavet hankida.

Need on parimad viisid, kuidas lisada oma reklaamtoodetele digitaalsisu ja olla kindel, et annate oma sihtrühmale seda, mida ta vajab. Kirjeldatud meetodite parim osa on see, et nende abil saate mõõta kingituste investeeringutasuvust. See on suurepärane võimalus, mis aitab mõista, kas liigute õiges suunas või peate oma tegevuspõhimõtteid muuta.

Aeg on hakata asju uut moodi tegema ja vaadata, kuidas teie ettevõte liigub nii mõnegi sammu edasi. Olge erinev ja ainulaadne, tehes seda, mida teie konkurendid veel ei tee, ja te olete kahtlemata teistest ees, köidate sihtrühma ja suurendate lojaalsust oma kaubamärgi vastu.

Loe lisaks põnevaid reklaamkingituste lugusid:

Uued firmakingituste trendid 2019. aastal

Kuidas reklaamkingitustega maailma päästa?

Kuidas valida reklaamkingitus, mida palju kasutatakse ja märgatakse

Nipp, mis aitab reklaamkingituste tellimisel säästa aega ja raha

Miks on igal ettevõttel vaja töötajate kingituste programm?

Kuidas mõõta reklaamkingituste tasuvust?

Miks iga ettevõtja peaks rohkem kasutama ärikingitusi?

Kuidas valida häid reklaamkingitusi: ekspert selgitab kõike, mida pead teadma

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111