AUTODOC – Euroopa kiireimini kasvav autoosade veebikaubamaja kihutas Eestisse

2008. aastal asutatud ning Saksamaal Berliinis peakorteris omav firma AUTODOC haldab veebipoodi, kus on valikus üle miljoni toote ning mis pakub varuosi nii sõidu- kui ka veoautodele ja mootorratastele 26 Euroopa riigis.

AUTODOC kliendid on esmajärjekorras eraisikud ja väiksemad autoremonditöökojad. Ettevõte kasutab alates 2015. aastat kaubamärki AUTODOC, ta on väga kiiresti kasvanud ning teda on nimetatud majandusajakirjanduses ka oma tegevusvaldkonna "varjus olevaks tšempioniks".

2008. aastal asutasid ettevõtjad Alexej Erdle ja Max Wegner oma ettevõtte. Ajend firma asutamiseks oli autoremondivaldkonna ning varuosade liiga kõrged hinnad, mida nad veebikaubandusega muuta soovisid. Nad lõid oma esimese e-poe, mis sai klientidele paremaid varuosade hindu pakkuda.

Äriidee õigustas ennast ning oli edukas. Alguses pakkisid ja saatsid postipakke varuosadega laiali omanikud ise, 2009. aastal palgati esimene töötaja. Aastal 2011 algas kiire laienemine – algatuseks Austriasse ja Šveitsi. 2012. aastal järgnesid Suurbritannia, Prantsusmaa, Itaalia ja Hispaania.

Majandusaastal 2016 ületas ettevõtte käive esmakordselt 100 miljoni euro piiri, juba järgmisel, 2017. aastal ületas käive 250 miljoni euro verstaposti. 2018. aastal laiendas AUTODOC sortimenti ja hakkas veebipoes müüma lisaks sõiduautode ja mootorrataste varuosadele ka veoautode ja kaubikute varuosai. Sel otsusel oli väga positiivne mõju ka 2018. aasta käibele, milleks kujunes 415 miljonit eurot. 2018. aasta seisuga töötas ettevõttes ligi 1000 inimest. Ettevõtte tegevjuht on tänaseni üks asutajatest Alexej Erdle.

Ettevõtte enda andmete kohaselt on nad Euroopas kõige suurema käibega autovaruosade online-kaupleja. Financial Times on kirjutanud, et AUTODOC oli 2018. aastal käibekasvu arvestades üks kiiremini kasvavaid ettevõtteid Euroopas.

2019. aastal on AUTODOC veebiplatvormil kõigile huvilistele saadaval rohkem kui 2240 üksikasjalikku õppevideot ning enam kui 1300 pdf-formaadis professionaalset remondijuhendit autode ja mootorrataste kohta kõigis Euroopa ametlikes riigikeeltes. Eestikeelsed juhendid leiab saidilt Autodoc.ee

Autodoc veebilehel on ka eraldi mootorrataste varuosade e-pood, kus saab valida varuosi järgnevatele populaarsetele mootorratastele: BMW, KTM, Honda, Harley-Davidson, Aprilia, Suzuki, Kawasaki, Yamaha, Vespa ja paljudele teistele markidele.

Alates jaanuarist 2019 on AUTODOC autoralli maailmameistrivõistluste (World Rally Championship, lühend WRC) ametlik partner ja lisaks on firma ka paljude teiste ürituste toetaja üle terve Euroopa. 2018. aastal oli AUTODOC ka ADAC Rallye Mastersi ametlik toetaja. Lisaks on firma ka paljude teiste suuremate ja väiksemate ürituste toetaja üle terve Euroopa. 2016. aasta lõpus andis jalgpalliklubi Aacheni Alemannia teada oma partnerlusest ettevõttega AUTODOC.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111