Kuidas saada maailma parimaks müügimeheks?

Pole saladus, et müügitöö on raske ja veidi isegi tänamatu amet, kuid sellel on ka omad plussid. Esiteks muidugi see, mille pärast üldse tööd tehakse ehk palk. Lisaks annab müügitöö psühholoogiliselt paksu naha ja hea suhtlemisoskuse. Kuidas saada parimaks müügimeheks, räägib igapäevaselt aktiiv- ja internetimüügiga tegeleva Goldstar Eesti OÜ juhatuse liige Maarius Tiits.

Goldstar Eesti OÜ juhatuse liige Maaarius Tiits  

„Müügiinimesed teenivad palka reeglina vastavalt oma panusele ning need numbrid võivad olla päris kõrged,” kinnitab Tiits. „Meie selle aasta parim müügimeeskonna liige teenis ühe kuuga umbes 4900 eurot. Muidugi tuleb nii hea tulemuseni jõudmiseks palju vaeva näha, kuid tema saavutus näitab, et selliste numbrite teenimine on ka meil Eestis täiesti võimalik.”

Müügitöö on maailma turvalisim amet

Lisaks sissetulekule on aga südamega müügitööd tegeval inimesel veel palju võita. „Müügitöö kasvatab psühholoogiliselt paksu naha, sest ega kellelgi pole hea kuulda päevas kümneid kordi „ei” või isegi saada pahandada inimeste tülitamise eest. See omakorda toob kaasa hea suhtlemisoskuse, mis annab inimesele väga suurt väärtust juurde, eriti näiteks neile noortele, kellel on ambitsioon jõuda kunagi mõnele juhtivale ametikohale. Avatud olek tõmbab häid võimalusi magnetina ligi. Samuti õpetab müügitöö inimesi tundma ning nende vastuseid juba ette aimama. Ka see omadus on nii igapäevases elus, oma ala spetsialistina kui ka juhina väga vajalik.”

Kirsiks tordil on aga see, et hea müügimees ei pea kartma tuleviku pärast. Kui majanduslanguse ajal koondatakse enamasti neid inimesi, kellega kaasneb kulu nagu sekretärid, haldusinimesed või projektijuhid, siis häid müügiinimesi on alati vaja. Müügitöö on maailma turvalisim amet – neid vajatakse pidevalt, ka keerulisemas majandusseisus. Heal müügimehel ja müüginaisel on leib alati laual!

Eduka müügi kolm alust

Maarius Tiits nendib, et kaugeltki kõik Goldstar Eestis töötavad müügiinimesed pole algusest peale olnud säravad tegijad, kuid kõik, kelles ta on potentsiaali näinud, on tööle võetud. „Meil on oma programm, anname alustavale müügimehele ettevõtte poolt mentori ning koolitamine neid,” ütleb ta, lisades, et kõige rohkem saab inimene aga oma müügioskuste arendamisel ise ära teha.

Esiteks peab olema julge, suhtlemisaldis ja avatud mõtlemisega. Harjutamiseks tasub püüda asuda vestlusesse võõraste inimestega ning võita nende tähelepanu oma jutuga. Väga palju korraldatakse täna tasuta seminare ja töötubasid – need ei pea isegi olema müügialased, kuid teiste inimeste kogemused, inspireerivad lood ning grupitöö annavad julgusele ja enesekindlusele väga palju juurde. Samuti on heaks tööriistaks Youtube’i müügialased videod. Iga koolitus on investeering!

Teiseks tuleb olla aus. Esindada tasub kaupa või teenust, millesse ise usud, sest nii jääb müüjast aus mulje ning hea emotsioon. Just nii sillutatakse teed järgmistele müükidele, mis tulevad kliendilt kliendile leviva reklaamiga, sest nii müüja kui ka tema esindatav kaup oli ostja meelest super. Reeglina ostja ei koputa ise müüja uksele, kuid kui nii läheb, on see väga kõva sõna.

Kolmandaks tuleb leida aega lugemiseks. Mina lugesin poole aastaga läbi 25 müügialast teost ning võin kinnitada, et loetud kirjandus aitab mind tänaseni. Raamatusoovitusena pakuksin välja Zig Ziglari „Ziglari müügisaladused”, mis sisaldab palju müügialaseid teadmisi.

Goldstar Eesti OÜ esindab rahvusvahelise kontserni Polti keskkonnasõbralikul viisil valmistatud innovatiivseid kodumasinaid, sealhulgas väga laias valikus aurupuhastisüsteeme ning Mamibot robot-tolmuimejaid. Itaalias asuva peakorteriga ettevõtte tütarettevõtted ja edasimüüjad tegutsevad enam kui 50 riigis üle maailma.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111