Kuidas tasub ära turundus ebatraditsioonilistes kohtades?

Oleme enamasti harjunud, et toidukauplusest saame toidu- ja esmatarbekaupu, riidepoest rõivaid ning automessil tutvustatakse uusi sõidukimudeleid. Aga kui astuda samm edasi ja reklaamida end üritusel, mis justkui ei ole otseselt sinu sihtgrupp? Robot-tolmuimejate Mamibot brändijuht Maarius Tiits räägib, mida õppis ettevõte, osaledes maailma suurimal robootikafestivalil Robotex International.

Mamibot robot-tolmuimejad pakkusid messi Robotex väikestele tehnikahuvilistele külastajatele rohkelt rõõmu  

Robotex on teatavasti noorte tehnikahuviliste kokkutulek, kus toimuvad robotiehitamise võistlused, tehnikaettevõtete ja tehnikakoolide esitlused ning erinevad töötoad noortele. „Pealtnäha haakub ju Mamibot tehnikateemaga hästi, sest müüme põnevaid uue põlvkonna robotilahendusi, mis abistavad inimesi kodumajapidamises. Teisalt aga pole lapsed ju kodumasinate ostu osas otsuse tegijad ning kodu koristamise teema võib jääda neile kaugeks,” nendib Tiits.

Siiski otsustati väljakutse vastu võtta ning Mamibot roboteid Robotexile esitlema minna. „Esiteks oli põnev oma nii-öelda mugavustsoonist välja tulla ja teistsuguse publiku ette astuda. Selleks aga tegime ka ettevalmistusi – võtsime ühe roboti lahti, et tehnikainimesed näeksid, mis on reaalselt ühe kodumasina sees ning mis võluväel robot-tolmuimeja töötab.”

Robotexi külastajatel oli võimalik oma silmaga näha, mis on reaalselt ühe kodumasina sees ning kuidas robot-tolmuimeja töötab  Foto: Goldstar Eesti OÜ

See kaval nipp osutus tõeliseks hitiks, mida näitas pidev sagimine Mamiboti esitluse juures ning küsimused robotite teemal. Tänu sellele on tänaseks sajad pered teadlikud Mamiboti eelistest konkurentide ees ning tõenäoliselt mõjutab see nende edasist ostuotsust. Tiitsu sõnul oleks festivali kõige toredam tulemus, kui mõni asjalik Eesti noor saaks nii palju julgust ning motivatsiooni, et hakkaks looma oma robot-tolmuimejaid või mõnda muud robot-kodumasinat. „Kui Eesti noored hakkaksid ise valmistama robot-kodumasinaid, oleksime nõus neid oma oskusteabe ning miks mitte hiljem ka müügiprotsessiga aitama!” lubab ta.

Mamibot robot-tolmuimejad puhastavad lisaks siledale pinnale ka vaipu ning ronivad üle lävepakkude ning pesevad põrandat  Foto: Goldstar Eesti OÜ

Mamiboti valikus on ainult uue aja koristusvahendite kõige moodsam tehnika. Näiteks nende aknapuhastusrobot "ämblikmees" puhastab aknaklaase, vannitoa siledaid pindu ja peegleid ning robot-tolmuimejad puhastavad lisaks siledale põrandale ka vaipu ning ronivad üle lävepakkude ning pesevad põrandat.

Mamiboti roboteid müüb Goldstar Eesti OÜ (www.polti.ee), mis esindab rahvusvaheline kontserni Polti keskkonnasõbralikul viisil valmistatud innovatiivseid kodumasinaid, sealhulgas lisaks Mamoboti robotitele ka väga laias valikus aurupuhastisüsteeme. Itaalias asuva peakorteriga ettevõtte tütarettevõtted ja edasimüüjad tegutsevad enam kui 50 riigis üle maailma.

Kui soovid Mamiboti robotitest rohkem teada saada, oled oodatud külastama veebilehte www.mamibot.ee

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111