3 läbitehtud viisi, kuidas kiirelt kapitali kaasata

Sageli on näiliselt suurim takistus oma plaanide ja unistuste elluviimisel just raha. Või lihtsalt ideede puudus, kuidas see raha leida, tuues kaasa tunde, et kas pole piisavalt teadmisi või puudub loomingulisus.

Foto: Unsplash

Lahendus ei peitu alati raha kogumises ja kõrvale panemises, vaid sageli on nii, et raha ise leiab oma tee heade plaanide ja ideede juurde. Tuleb lihtsalt märku anda ja end nähtavaks teha.

Allpool vaatame kolme läbitehtud viisi kapitali kaasamiseks, et saaksid ärevusest ja sisemisest võitlusest üle ning oleksid sammu võrra lähemal oma unistusete ja ambitsioonide elluviimisele.

1. Kasuta teiste inimeste raha ja loo kahepoolset väärtust

Olgu selleks ühisrahastus või soodne väikelaen, on teiste inimeste raha kaasamine kõige kergem ja kiirem viis hoo andmiseks. Väikelaenu taotlemine käib reeglina minutitega ja halvimal juhul saad rohkem teadmisi oma finantsvõimekusest ja mõistad paremini, mis tingimustega raha kaasata. Parimal juhul saad kõik, mis vaja, et esimesed sammud eneseteostuse suunas astuda.

Ühisrahastus on veidi keerulisem ja aeganõudvam protsess. Tuleb teha avaldusi, teha omajagu paberitööd, turundada oma raha kaasamise plaani, hoida kontakti oma investoritega ning palju muud. On tõsi, et intressimäärad võivad väiksemad olla, aga selle võrra läheb sinna ka palju rohkem oma aega, mida saaks reaalsete plaanide ja unistusete teoks tegemisele panustada. Siiski on see suurepärane mõte, kui on plaanis mõni bränd või toode avalikkuse ette tuua, sest avalik raha kaasamine on ühtlasi ka brändi turundus ning võimaldab oluliselt suuremaid rahasummasid kaasata.

Kui kaasates investori või laenuhalduri kapitali, lood väärtust kahepoolselt. Mitte ainult ei aita see enda eesmärke kiiremalt ja tõhusamalt saavutada, vaid loob raha andjale intresside näol saadud sissetuleku. Enamikel juhtudel on enda kasum suurem kui intressi tagasimaksed. Investor ei taha panustada oma aega, vaid panustab oma rahaga.

2. Kogu annetusi ja kaasa inimesi milleski suuremas

Võib-olla on eesmärgiks just mõne heategevuse algatamiseks või elumuutva kogemuse ette võtmiseks raha kogumine. Sellisel juhul võib kaaluda avalikult annetuste kogumist ja inimeste toetust paluda, sest on inimloomuses tahta teha head ja olla osa millestki suuremast kui nemad ise.

Kuigi see tee on võib-olla kõige aeganõudvam kõigist kolmest, on see ka hingeliselt kõige tasuvam. Samas - annetusi ei sobi koguda isikliku kasu saamise eesmärgil – olgu selleks siis uue auto ostmine, puhkusereisi planeerimine või lisaraha teenimine, näiteks üürikorteri ostmine. Annetuste kogumine on sobilik vaid väga piiratud tegevuste ja ettevõtmiste puhul ja nõuavad meeletult suurt pühendumist, kuid võivad olla hingele paiks.

3. Leia omale paarimees ja rakenda läbi koostöö teiste panuseid

Kui enda jõul raha loomine ja kaasamine käib üle jõu ja aega napib, siis tasub vaadata oma tutvusringkonna suunas, kas leidub huvilisi, kes tahaksid oma jõu, nõu ja energiaga ühiselt sinu mõtteis olevat teekonda ette võtta. Võid üllatuda, mil määral inimesed tahavad millestki osa olla ja sinuga ühte paati tulla, kui ollakse inspireeritud.

Sageli just nii idufirmad tekivadki ning koos eelmainitud võtetega kiiret kasvu saavutatakse. Sageli on just mitmekülgne lähenemine see parim lähenemine, sest nii on maksimaalselt ressursse asja ette rakendatud ja saab 100% oma energiast asja elluviimisele investeerida.

Edu ja unistuste saavutamine jääb hirmu ja ebakindluse taha, kuid nagu raskete asjadega elus sageli on, siis eemalt vaadata on tihtilugu hirmsam, kui asjas tegelikult sees olla. Võta hetk enda ümber vaatamiseks ja kaalu nende kolme võtte rakendamist oma ettevõtmistes. Võib vabalt juhtuda, et juba mõne kuu või 1-2 aasta pärast oled päriselt seal kus täna olla unistad.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111