Äripäev aitas Krimeltel Brasiiliasse laieneda

Intervjuu käigus Krimelte ekspordijuhi Tarmo Norkiga selgus, et Äripäeval oli oma roll Krimelte laienemisel Brasiiliasse.

Nork rääkis Best Salesile, et Venemaa, Brasiilia, India ja Hiina suunal laienemise idee tekkis Krimeltel pärast ühte juhatuse müügikoosolekult 2008. aasta märtsis. "Pärast koosolekut jäime rääkima, et mida teha, et müük oleks suurem ja hakkasime analüüsima regioone," rääkis Nork.

Esile kerkis tema sõnul nö BRIC (Brasiilia, Venemaa, India ja Hiina) ja iga müügijuht sai ülesande uurida üht neist. Kuna Nork oli firmas teada kui suur jalgpallisõber, siis anti temale ülesandeks uurida Brasiiliat.

"Ja Äripäeval on oma roll Krimelte õnnestunud Brasiiliasse laienemise juures. Nimelt esimese asjana otsisin Google'i kaudu üles kõik artiklid, mis olid kirjutatud Eestis Brasiilia teemal ja leidsin, et Äripäeva endine ajakirjanik Liis Kängsepp on parasjagu seal vabatahtlikuna tööd tegemas. Helistasin siis Äripäeva toimetusse ja tuleb nüüd välja, et teie andsitegi mulle Liis Kängsepa kontaktid," rääkis Nork artikli autorile. (Toim - intervjuu autor juhtus olema see, kellele Krimelte ekspordijuht helistas 2008. aasta kevadel).

"Ma tahtsin tegelikult Liisi tööle palgata, aga ta oli just liikumas edasi Argentiinasse ja seetõttu jäi see katki. Aga Liis andis mulle Sao Paolost kahe kohapealse eestlase kontaktid ja ühe neist hiljem palkasimegi," avas Nork tagamaid.

Krimelte juhatuse kiituseks tuleb Norki sõnul öelda, et nad reageerisid uskumatult kiiresti ja usaldavalt. "Kui ma hakkasin tol kevadel uurima Brasiilia turu olukorda, siis selgus, et kolme nädala pärast toimub riigi kõige olulisem ehitusmess nimega Feicon. Mess ise oli tasuta. Esimene ehmatav info oli, et toona oli meil veel viisat vaja Brasiiliasse reisimiseks, sain selle Helsingist ka kätte ja kolme nädala pärast olin messil kohal. Enne messi otsisin ma Google'ist välja veel kõik ingliskeelsed ehitusega seotud artiklid Brasiilias. Messilt sain siis eksponentide nimekirjad ja hakkasin veebist uurima, millega nad tegelevad. Kaardistasin riigi ehituskeemiaga ehk silikonide ja ehitusvahtudega tegelevad ettevõtted enda jaoks ära. Uurisin, kes kuskil paikneb, milline on ajalugu," avas Nork oma eelneva taustauuringu tagamaid.

Brasiilia vastu huvi tundvatele Eesti ettevõtjatele paneb Nork südamele, et ainult inglise keelega seal läbi ei löö. "Ma pean ütlema, et ma sain hakkama tänu sellele, et oskan veidi hispaania keelt, ainult inglise keelega oleksin ma hätta jäänud," märkis ta.

Ja esimeselt messilt sai Nork kohe kolm konkreetset koostööettepanekut ja kaks neist on Krimelte äripartnerid tänaseni. Lisaks sai ta messilt hulga kontakte.

"Ja nii uskumatu, kui see ka ei ole, siis viis kuud pärast messi läks Krimeltest esimene kaubalaadung teele, kuu aega hiljem juba järgmine. Lõunamaa mentaliteeti arvestades käis meie asjaajamine seal esialgu ülikiirelt. Ühe konteineritäie kauba saatmine Eestist Brasiiliasse maksab 2000 eurot. Mind hämmastas, et transport ei olegi väga kallis ja nii kaua aega võttev. Esimene konteiner läks 21 päevaga," ütles Nork.

Liis Kängsepa Brasiilia ja Argentiina reisidest kirjutatud raamatuid saab lugeda siin!

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt