GuardTime'i dokumendi ajatempel on nagu inimese sõrmejälg 

Ajatempliteenust pakkuva Eestist pärit GuardTime'i CEO Mike Gault ja Eesti tegevjuht Raul Vahisalu vastasid täna lugejate küsimustele. Vahisalu tegi puust ja punaselt selgeks, mis see GuardTime'i teenus täpsemalt on.

Lugeja küsis Vahisalult, kuidas see teenus täpselt toimib ja, millega on tagatud selle turvalisus.

Vahisalu selgitas:

Ajatempel on dokumendiga seotud krüptograafilise räsifunktsiooni kaudu. Räsifunktsioon on ühesuunaline: dokumendist tema räsi (digitaalse sõrmejälje) arvutamine on lihtne, dokumendi ja sõrmejälje vastavuse kontrollimine samuti, aga sõrmejäljest dokumendi enda taastamine on võimatu, samuti on võimatult keeruline luua teist dokumenti, mille sõrmejälg oleks samasugune kui etteantud dokumendil (selles osas on päris suur sarnasus inimese ja tema sõrmejälje või DNA-prooviga).

Dokumendi ajatembeldamise juures on turvalisusel kolm põhilist aspekti: ajatempel peab tõestama (1) millal dokument tembeldati (2) et seda pole pärast muudetud ja (3) võib mõne dokumendi puhul olla oluline selle sisu salajasena hoidmine.

Tembeldatava dokumendi sisu salajasus on tagatud sellega, et tembeldamiseks antaksegi ainult dokumendi räsi (sõrmejälg), dokument ise võib olla ainult kliendi valduses ja GuardTime ei tarvitse seda kunagi näha.

Templi väljaandmise aja muutmatuse tagab see, et kõik templid on sellesama ühesuunalise räsifunktsiooniga omavahel seotud. Kui GuardTime püüaks ajalugu tagantjärele muuta, rikuks me sellega kõik hiljem välja antud templid. Lisaks sellele, et iga tempel kõik eelmised "lukustab", avaldame kord kuus kogu oma senise ajaloo kontrollsumma ka ajalehes. (Näiteks Äripäevas - toim).

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt