Purde: Silicon Valley sõel on tihedam Harvardist 

Peep Vainu, Urmas Purde, Timo Reini jt loodud idufirma - veebipõhine müügitoru Pipedrive teeb oma esimese edusamme Silicon Valley inkubaatoris AngePad. 

Oma tegemistest Silicon Valley's rääkis täna Best Salesile Urmas Purde:

Oleme augusti keskpaigast saadik Silicon Valley inkubaatoris AngelPad (siin armastatakse öelda accelrator, mitte inkubaator). Meid valiti välja 2000 kandideerinud ettevõtte seast. Lihtsa matemaatika järgi tuli olla parima 0,75% seas, et valituks osutunud 15 parima seas olla. Mis omakorda tähendab, et siia sissesaamimise sõel on tihendam kui Harvardi või Yale'i ukse taga. Nende ülejäänud 14 start-upiga olemegi siin viimased paar kuud tööd teinud.

Inkubaatorit juhivad Google'i endised juhid (www.angelpad.org), kes ühtlasi on ise ka AngelPadi asutajad. Õhkkond on väga-väga tulemustekeskne ning võiks isegi öelda, et tõsine. Erinevalt teistest inkubaatoritest on Angelpad keskendunud start-upidele, mille asutajad omavad pikemat töökogemust ja ei ole asutamas oma esimest firmat. Paljud kaasvõitlejaid on varem töötanud IT tippettevõtetes nagu Google, McAfee, Symantec, Salesforce, Digg jne.

Konkurents SaaS teenuste turul, kust ka meie oma kliente otsime, on ülitihe. Meil on küllalt hästi läinud – Pipedrive'i maksvate klientide arv on viimase kuu jooksul kahekordistunud ning kasvame keskmiselt ca 25% kuus juba pool aastat.

Tänu viimastele kuudele on meie kasutajaskonnast 40% USAst, 10% Eestist ja ülejäänud 50% jaguneb teiste riikide vahel ära. Kokku on meil tänaseks maksvaid kasutajaid 25 riigist.

Inkubaatori juhi, Thomas Korte viimane kommentaar meie kohta avalikkusele oli selline: I have got to know the Pipedrive team very well in the past 3 month. First, I use the product every day to manage the dealflow for AngelPad. Secondly, I believe they tap into a large underserved market: anyone closing deals - anyone from a sales person to a realtor to a VC. The team is very well rounded with an extremely strong technical team in Estonia.

Kuna see on olnud meie jaoks üks vajalik samm paljude seast, ei ole me seda seni eriti suure kella külge riputanud. Lisaks sellele on tulnud septembris pardale ka mõned eraisikutest ingelinvestorid, üks on Huddle.com asutaja Andy McLoughlin ja teine Saksamaalt pärit VC Christopher Muenchhoff. Summad ei kuulu vastavalt kokkulepetele avalikustamisele.

Töö siin pole aga kaugeltki mitte tehtud. Jätkame kõikidel alustatud rindejoontel. Sündmus näiteks tänasest - viisime just läbi kohalikele start-upidle mõeldud müügikoolitust ning networking üritust, kus kohtasime ka Allan Martinsoni, kes juba postitas Timo pildi oma FB feedi.

Üks vahva link veel – videointervjuu Robert Scoblega. Vaata videointervjuud SIIN. Robert on väga tuntud tehnikamaailma blogija Ameerika Ühendriikides. Video on tehtud augustis.

Toimetaja kommentaar: Vaadake kindlasti seda videointervjuud. Seal käivad juba kõlakad, et huvitav, millal Pipedrive rahaks tehakse. Staarblogija Robert Scoble: "I wonder how long it'll be before Marc Benioff (salesforce.com's CEO) will buy these guys? I think they are onto something".

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt