Kaisa Gabral • 20 oktoober 2011

Arula: riik peaks toetama firmade eksporditulu kasvu

Äripäeva Võrumaa ettevõtete TOP 2010 võitja, puiduettevõtte Toftan ASi juht Martin Arula ütles intervjuus, et riik peaks toetama Eesti ettevõtete eksporditulude kasvu.

Ettevõte Toftan AS on juba teist aastat Äripäeva maakonna TOPis Võrumaa edetabelis esimesel kohal.

Mis on praegu Eesti ettevõtluse suurimad murekohad?

Meil on vaja suurendada Eesti ettevõtete eksporditulusid, seda peaks riik toetama. Igal võimalikul viisil. Muudmoodi sellele maale jõukust ei saabu.

Kas Teie hinnangul tuleb tuleval aastal majanduses uus kriis?

Kriis tuleb, kui sügav ja millal täpselt, pole ennustatav. Seda kriisi saaks ära hoida täiendavate "päästmisoperatsioonidega", mis tähendab maksumaksja rahaga kriisi edasilükkamist. Õnneks hakkab raha otsa saama. Seda kriisi on väga vaja, peame taastama majanduse toimimise algpõhimõtted, saama jälle aru reaalvaradest, väärtuste loojatest ja ümberjagajatest, tootlikkusest ja sellest, et jõukuse saavutamiseks tuleb teha tootvat tööd. Iga päev. Ümberjagamises osalemine ei ole väärtuste loomine.

Millised tulemused toovad praegune ja järgmine aasta teie ettevõttele?

See aasta on vähem edukas kui eelnenu. Oleme tänu finantsmaailma "päästmisele" saanud ka fiktiivsest majanduskasvust osa, eelmisel ja selgi aastal. Loodetavasti hakatakse nüüd majandusest õhku välja laskma - see toob meile ja ka teistele pärisäris osalejatele halvemad tulemused, aga korrastuvad majandus ja konkurents. Ettevõtte majandustulemusi ei taha ennustada.

Loe täispikka intervjuud Arulaga!

Maakonna paremik taas pingereas

Äripäeva TOPide lähteandmed on viimase aasta käive ja ärikasum/kahjum, käibe ja kasumi kasv, rentaablus ning varade tootlikkus. Edetabelisse pääsemiseks peab ettevõte asuma või omama tootmistegevust vastavas maakonnas ning olema tegutsenud vähemalt kolm viimast aastat.

 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111