Tanel Raig • 22. november 2011
Jaga lugu:

Kodumaise toidukauba eelistamine langeb

TNS Emori uuringueksperdi Aivar Voogi sõnul eelistas 2004. aastal 90% tarbijatest sisseoste tehes kodumaist kaupa, täna eelistab Eesti toiduaineid 83% ostjaskonnast.

Aivar Voogi sõnul on kõige olulisemad muutused tarbija hoiakute osas toimunud just hinnatundlikkuse osas. TNS EMORi uuringu andmetel võrdleb 73% ostjatest alati enne millegi ostmist hindu. “Ostuotsust mõjutavad varasemast enam allahindlused ja eripakkumised, mida peab täna toote ostmisel oluliseks koguni 65% tarbijatest, 2004. aastal oli see osakaal 20% väiksem,” sõnas Aivar Voog. Ta lisas, et 65% ostjatest valib soovitud kauba odavamate toodete hulgast.

Oluline muutus on Aivar Voogi sõnul toimunud tarbija ostukohtade eelistuste osas. “Kui 1996. aastal domineerisid ostukohtadest selgelt turud, mida eelistas külastada üks kolmandik tarbijaskonnast, siis täna tehakse ostud peamiselt suurtest ketikauplustest ning turu osakaal on langenud alla kolme protsendi,” ütles Voog. Ta lisas, et läbi aastate on tarbija eelistanud teha sisseoste suuremates kauplustes, kus on palju erinevaid tooterühmi.

TNS EMORi uuringueksperdi hinnangul on muutus tingitud eelkõige tänu turu ja kauplustekettide hindade ühtlustumisele. “Üheksakümnendate lõpus oli turgudel poodidest oluliselt odavam hinnakuvand ning sealseid liha- ja kalatooteid peeti kvaliteetsemaks, täna aga kauplustel hinnaeelist enam ei ole,” märkis Aivar Voog.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee