Uibo: raha, mida firmasse ei tooda, ei saa jagada

2011. aasta on olnud Meiren Engineering OÜ-le väga hea, aga 2012. aasta tuleb konservatiivsem, ütles Best Salesile ettevõtte tegevjuht Toomas Uibo.

"Oleme oma eesmärgid täitnud ja enamgi veel. 2012. aasta peamiseks eesmärgiks on Skandinaavias võidetud turupositsioonide kindlustamine," lisas ta.

Uibo märkis, et ettevõte on viimase kolme aasta jooksul teinud hüppelise kasvu nii käibes kui ka kasuminumbrites ja seetõttu jääb prognoos 2012. aastaks natuke konservatiivsemaks kui eelmistel aastatel.

Põhjuseid on tema sõnul mitu: "Esiteks märgid üleüldise majanduskasvu pidurdumisest Euroopas ja jätkuvalt sügav teadmatus ning ärevus finantsturgudel, mis võivad mõjutada riikide eelarveid. Just viimasest sõltub suurel määral meie käekäik. Teiseks faktoriks on sihtturgudel saavutatud märkimisväärne turuosade suurus, mille suurendamine muutub järjest raskemaks. Müügi suurenemist ootame eelkõige uute turgude avanemisest. Sihikul on meie jaoks siiani keeruline Soome ja täiesti uus turg Saksamaa".

Palgateema on Uibo sõnul väga õhuke jää nagu alati. "Meile on oluline, et motiveeritus on heal tasemel, kuid me ei oota ega eelda, et inimesed meil ainult palga pärast tööl käivad. Tasu peab olema proportsioonis saavutatuga. Raha, mida ettevõttesse ei tooda, ei saa ka jagada," lisas ta. Meirenis töötab täna müügi alal 5 inimest. 2012. aastal on firmal kavas palgata juurde kohalik müügimees ühel sihtturul. "Müügiinimesi otsime ainult läbi tutvuste ja isiklike soovituste. Meile ei loe müügiinimese puhul ilus CV, vaid konkreetsed saavutused ja kogemused. Kuna oleme ekspordile suunatud ettevõte, siis on ka hea keelte oskus üheks väga oluliseks kriteeriumiks". 

Meiren Engineering OÜ on 2003. aastal asutatud ja 100% eesti kapitalil tegutsev tootearenduse, projekteerimise ja omatoodete müügiga tegelev masina- ja metallitööstusettevõte. Täpsemalt tegeleb firma peamiselt talihooldustehnika tootmise, projekteerimise ja arendusega. Ettevõttes on välja töötatud hulk tooteid nii veoautodele kui ka traktoritele.Toodete valmistamise tellib ettevõte allhankena teistelt metallitöötlemise ettevõtetelt, kuid peamiselt sõsarettevõttest AS Paide Masinatehas.

Ettevõtte projekteerimisklientideks on mitmed Soome ja Eesti masinaehitusettevõtted. Peamised sihtturud omatoodetele on Rootsi, Norra, Soome ja Balti riigid.

Ettevõtte 2010. majandusaasta aruandest nähtub, et ettevõtte müügitulu kasvas 2010. aastal aasta varasemaga võrreldes 62 protsenti (16,8 miljonilt kroonilt 27,1 mln kroonini). Kasum kasvas 2009. aasta 0,6 miljonilt kroonilt 2010. aastal 5,4 miljoni kroonini. Kiire kasvu põhjustena tõi juhatus aruandes välja, et 2010. aastal suurenes omatoodete müük üle 100% võrreldes aastaga 2009. Müügitulu suurenemise peamiseks põhjuseks oli edukas sisenemine Rootsi turule, kus võideti ka aasta suurim lumesahkade hange. Kasumit mõjutas positiivses suunas ka kõrge rootsi krooni hind, kuna tehingud tehti just selles valuutas. Tootearenduses projekteeriti paar täiesti uut lumekoristusega seotud toodet, mille katsetused algasid 2010. aasta lõpus. Müügikõlblikuks saavad nimetatud tooted eeldatavalt 2012. aasta kevadel.

Keskmine töötajate arv 2010. aastal ettevõttes ei suurenenud ja jäi 12 inimese peale. Projekteerimisteenuste müük jäi teist aastat järjest tagasihoidlikuks, kuid elavnes siiski 2010. aasta lõpus.

2010. aasta majandusaasta aruandes prognoosis ettevõte 2011. aastaks 30%-list käibe kasvu nii projekteerimisteenuse kui ka omatoodete müügile.

Samuti seisis aruandes, et 2011. aastal on plaanis suurendada müügipersonali arvu 3 inimese võrra ja jätkata aktiivset müüki läbi kolme divisjoni - Ida, Lääne ja Põhja. Samuti lubati luua uus töökoht mehaanik/lao-operaatorile.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt