Eesti toetab Euroopa ühist müügiõigust

Eile toimunud istungil otsustas valitsus toetada Euroopa Liidu komisjoni algatatud Euroopa ühtse müügiõiguse määruse eelnõud, mis suurendab inimestele tulevikus kaupade ja teenuste valikut.

Justiitsminister Kristen Michali sõnul tähendab valitsuses toetust leidnud plaan otseselt eestlastele suuremat valikut kaupade ja teenuste osas ning kindlasti tähendab suurem pakkumine ka odavamat hinda, seisis ministeeriumi teates.

"Tulevane Euroopa ühtne müügiõigus ühtlustaks ära täna igas liikmesriigis kehtivad erinevad õigused, mida müüja  peab teadma ja millega arvestama. Tulevikus hakkaks igas liikmesriigis kehtima Euroopa ühtne müügiõigus ning turule siseneja ei pea ennast vaevama õiguslike probleemidega, vaid saab keskenduda oma põhitegevusele. See tooks tarbijatele suurema kaubavaliku ja paremad pakkumised ning ettevõtjatele avaks turu ka reaalselt,“ täpsustas minister. 

Ministri sõnul mõjutavad tänast piiriülest kaubandust takistavad asjaolud negatiivselt ka tarbija olukorda, kus takistuste tulemusena väheneb tarbijale pakutavate kaupade hulk ning väiksem pakkumine tähendab paeaegu alati ka kõrgemat hinda. „Lisaks väiksemale valikuvõimalusele tuleb arvestada ka subjektiivsete asjaoludega – isegi, kui tarbijale tehakse pakkumine teisest liikmesriigist, siis on tarbija sageli ebakindel oma õigustes piirüleses kaubanduses,“ lisas Michal. 

Suurt osa eelpool kirjeldatud takistustest soovitaksegi eile valitsuselt toetuse saanud Euroopa Komisjoni algatatud määruse eelnõuga kõrvaldada – eelnõuga luuakse Euroopa ühtne müügiõiguse normistik, mida eelkõige ettevõtja ja tarbija saavad kokkuleppel piiriüleste tehingute puhul rakendada.

Eesti valitsus on üks esimestest, kes on tugevalt toetanud Euroopa ühtse müügiõiguse määruse eelnõud, mille loomiseks on olulise panuse andnud ka Eesti õigusteadlased. Euroopa ühtse müügiõiguse määruse eelnõu jõustumiseni on veel pikk tee, eelnevalt tuleb läbida arutelu Euroopa Liidu tasandil.

 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt