Juuli Laanemets • 2. detsember 2011
Jaga lugu:

Kindlustusfirmad müügiootustega äärmiselt ettevaatlikud

If Kindlustuse müügidirektor Artur Praun ja Seesam Kindlustuse turundusjuht Eve-Liis Arvisto andsid märku, et nad on tuleva aasta prognoosidega ettevaatlikud. 

Teemaveebi bestsales.ee küsimustele vastates möönis Praun kindlusturu üldist ebakindlat olukorda: "Tulenevalt kindlustusturu inertsusest, siis kõik muutused, mis toimuvad Eesti majanduses laiemalt täna, jõuavad kindlustusturule poole kuni aastase viitega. Seetõttu on ka 2012. aasta esimene-teine kvartal aeg, mil tegelikkuses selgub kindlustusmahtude kasvuvõimekus.

Samas usub Praun, et jättes kõrvale võimalikud globaalmajanduslikud mõjurid, võib oodata järgmisel aastal kindlustusturul väikest kasvu. "Sellest tulenevalt prognoosime ka meie enda müügimahtude positiivset arengut," selgitas ta. Seesam Kindlustuse turundusjuht Eve-Liis Arvisto müügiprognoose avalikustama ei soostunud: "Seesami 2012. aasta eelarve ja müügiplaan on hetkel veel nõukogus kinnitamisel, seega täpseid plaane avaldada pole võimalik".

Nii If kui ka Seesam ei planeeri järgmisel aastal müügipersonali arvu tõusu. Mõlemad ettevõtted panustavad pigem olemasoleva personali efektiivsusele ja tulemuslikkusele. Uusi inimesi plaanitakse tööle võtta ettevõttes vabanenud kohtadele.

Samuti ei näe kindlustusfirmad ette müügiinimeste palkade tõstmist. Praun If Kindlustusest sõnas: "Müügivaldkonna töötajate tasustamine on otseselt seotud tulemuslikkusega ning head võimalused oma sissetuleku kasvatamiseks on igaühe enda kätes."

Personali otsib Seesam läbi tööotsinguportaalide ja töökuulutusega ajalehes. Samuti on informatsioon vabadest töökohtadest üleval Seesami kodulehel.

If Kindlustus kasutab töötajate värbamiseks töökuulutuste netikeskkondi ning Ifi kodulehekülge.

If Kindlustuses töötab Eestis 300 inimest, kellest enamiku moodustavad kahjukäsitluse teeninduse, kindlustusnõustamise ja -müügiga seotud töötajad.

Seesam Insurance AS-is on palgal 161 inimest, kellest müügiesindajaid on 62.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt