Eesti pangad ja tehnoloogiafirmad pushivad virtuaalse pangakaardi arendust

Eesti pangad ja tehnoloogiaettevõtted on alustanud koostööprojekti uurimaks võimalusi senisest kiirema ja laiema kasutusvõimalusega elektrooniliste makselahenduste pakkumiseks Eestis.

Eliko Tehnoloogia Arenduskeskuse juhatuse liige Oliver Väärtnõu andis teada, et lahenduste leidmiseks on käivitatud rakendusuuring, mille tulemusel valmiv süsteem aitab ettevõtetel võtta kasutusele senisest kiiremad makselahendused.

 Rakendusuuring peab andma vastuse küsimustele, milline oleks võimalik ratsionaalne lahendus realiseerimaks Eestis kontaktivaba pangakaarti, kontaktivaba virtuaalset pangakaarti mobiiltelefonis (NFC-telefon) ja laiapõhjalist kontaktivaba piletitoodet ühistranspordis.

Kontaktivabade maksesüsteemide kasutuselevõtt aitaks oluliselt tõsta elektrooniliste maksete sooritamise kiirust, mis omakorda laiendab kaupmeeste ringi, kes oleks huvitatud sularahavabast arveldamisest. Näiteks on käimasoleva rakendusuuringu fookuses kontaktivaba pangakaardi ja NFC-telefoni kasutuselevõtu võimalused ühiskondlikus transpordis, kus kiire arveldamine on olulise tähtsusega.) on tehnoloogia, mis võimaldab spetsiaalse kiibi abil lähiväljas toimivaid kontaktivabasid autentimis- ja makselahendusi.

 Rakendusuuring peab omama ka riikidevahelise ühilduvuse mõõdet, ehk võimalikud uued lahendused ei tohiks jääda vaid Eesti keskseteks. Kontaktivaba tehnoloogia kasutuselevõtmiseks käib hetkel maailmas mitmeid rakendusuuringuid. Kõige eesrindlikum on hetkel Londoni linna projekt, kus järgmise aasta olümpiamängude eel võetakse ühistranspordis kasutusele kontaktivaba maksesüsteem. Uus süsteem võimaldab reisijal sõidukisse sisenedes maksta sõidu eest puudutades oma NFC kiipi sisaldava pangakaardi või mobiiltelefoniga spetsiaalset makseterminali. NFC rakendusuuringu projekti kuuluvad Danske Bank A/S Eesti filiaal (Sampo Pank), OÜ Eliko Tehnoloogia Arenduskeskus, AS EMT, Nordea Bank Plc Eesti filiaal, AS SEB Pank, Swedbank AS ning Ühendatud Piletite AS. Rakendusuuring valmib 2012 keskel. NFC (Near Field Communication

NFC-tehnoloogiat kasutav pangakaart erineb olemasolevatest pangakaartidest vaid selle poolest, et selle kiip on täiendava funktsionaalsusega. Üha enam paigaldavad tootjad NFC kiipe ka mobiiltelefonidesse, mis võimaldab NFC lahendusi pakkuda mobiiltelefoni vahendusel. Seega võib NFC tulevikuna näha võimalust kaotada erinevad kliendi- ja pangakaardid, mis inimeste rahakotte koormavad.

 Rakendusuuringut rahastavad projekis osalejad ning Euroopa Liidu Regionaalarengu fond läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Tehnoloogia arenduskeskuste programmi. 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt