Rain Laane soovitab "Salvrätiteadust"

Microsoft Eesti esinduse juht Rain Laane ütles täna online-intervjuus, et luges viimati Dan Roami "Salvrätiteaduse" käsikirja ja nüüdseks juba ilmunud raamatut ka teistele.

Dan Roami "Salvrätiteaduse" ilmus Äripäeva raamatuklubis.

Laane kirjutas sellele raamatule ka arvustuse. Salvrätiteadus on raamat, mis käsitleb teemat, kuidas lahendada keerulisi probleeme lihtsate piltidega.

Olemuselt on see raamat nelja päeva pikkune iseseisev koolitus, mille käigus õpetab autor sodides ja kritseldades a) probleeme lahendama ja b) leitud lahendusi igale sihtgrupile arusaadavalt selgitama.

Järgneb Laane arvustus:

Salvrätiteadus aitab mõista probleemi ja leida lahendusi

Salvrätiteadust lugema hakates tekib teil tõenäoliselt tunne, justkui oleksite saanud neljaks päevaks maailma koolitajate paremikku kuuluva eratreeneri. Raamat muutub hetkega isiklikuks ja aktuaalseks ning avastate peagi, et teos viib visuaalse juhtimise maailma. See on maailm, kus paljud juhid veel käinud ei ole; maailm, kus PowerPointi esitlused on hoomatavad ja meeldejäävad; maailm, kus lisaks juhtide karismaatilisele kõneviisile jääb meelde ka see, MIDA teile äsja räägiti.

Salvrätiteadus on korraga õpik, töövihik, loeng ja esitlus. See raamat rakendab tulemuse saavutamiseks kõiki tööriistu, mida teile õpetada proovib: salvrätiteaduse põhitõed on teieni toodud värvikate piltidena, mis ärgitavad kaasa mõtlema ja oma kujutlusvõimet rakendama. Tegelikult ei tee salvrätiteaduse saladuste järgimine juhist paremat joonistajat, kuigi ka see võib viimaks juhtuda, vaid julgustab esmapilgul ehk keerulist mõtet lihtsustama, lammutama algosadeks ning selgitama nii, et teie alluvad, äripartnerid või ülemused seda mõistaksid.

Olen töö tõttu harjunud enda mõtete selgitamisel kasutama eelkõige arvutit, ent ka arvutiprogrammides on mõtte vormistamiseks vaja samu eeldusi, mida läheb tarvis kõige lihtsama paberi ja pliiatsi puhul. Probleemi on vaja mõista, näha selles struktuuri ja loogikat. Salvrätiteaduse muudab eriti kasulikuks see, et kuigi tõenäoliselt saavutate kõige paremaid tulemusi samm-sammult autori soovitusi järgides, leiab igaüks siit mõne vihje, spikri või tööriista, mida kasutada inspiratsiooni ammutamiseks ning eriilmeliste probleemide lahendamisel.

Autor usub, et ajalugu on jõudnud hetkeni, kus oskus ideid genereerida ning lihtsate piltide abil väljendada saab ärimaailmas kiiresti üheks olulisemaks väärtuseks – sellele on raske vastu vaielda. Kogu maailm ning see, kuidas oleme harjunud infot vastu võtma, on muutumas aina visuaalsemaks ning hea juht võiks soovida areneda samas suunas. See teekond ei ole küll lihtne, ent väärib jalge alla võtmist.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111