Indrek Kald • 12. jaanuar 2012
Jaga lugu:

SEB: 5% alustavatest firmadest hakkab kohe eksportima

Viis protsenti alustavatest ettevõtetest suudab juba esimesel tegutsemisaastal müüa tooteid või teenuseid välisturgudel, teatas SEB Pank.

Teisel tegevusaastal välislaekumisi saavate uute firmade osakaal on juba kaks korda suurem, liginedes kümnele protsendile, näitab SEB eelmise aasta välisarvelduste statistika.

"Kui veel 2009. aastal oli rahvusvaheliselt tegutsevate uute ettevõtete seas rohkem neid, kes tegid ülekandeid välismaale, siis praegu on ülekaalus ekspordist tulevad laekumised. Eelmise aasta kokkuvõte näitab, et välislaekumisi saavate alustanud ettevõtete arv ületab välismakseid tegevate alustanud ettevõtete arvu 26 protsendi võrra," märkis SEB jaepanganduse juht Eerika Vaikmäe-Koit.

Eksportturud pole tema sõnul vaid suurettevõtete pärusmaa. "Ka väikeettevõtted vajavad välisturgudel tegutsemiseks erilahendusi – pöörame nendele lahendustele alanud aastal suurt tähelepanu ning spetsiaalsed arvelduspaketid ettevõtetele on esimeseks sammuks, et toetada meie aktiivseid ärikliente," rääkis Vaikmäe-Koit.

Eelmisel aastal alustanud ettevõtted paistsid SEB teatel silma suurenenud tegevusaktiivsusega. 17,6 protsendist mullu asutatud ettevõttest said sama aasta jooksul aktiivsed arveldajad. Seda on neli protsenti enam kui 2010. aastal ja kaheksa protsenti enam kui 2009. aastal.

"Asutamise järgselt passiivseks jäävate ettevõtete osakaal oli 2011. aastal märgatavalt madalam, jäädes 19,5 protsendi juurde. Võrreldes 2009. aastaga on passiivseks jäävate uute ettevõtete osakaal vähenenud 50%. See tähendab, et ettevõtteid ei asutata "riiulitele", vaid reaalseks äritegevuseks," märkis Vaikmäe-Koit.

Tema sõnul võib öelda, et barjääride eemaldamine ettevõtete asutamiselt on olnud tõhus ja ettevõtlusega alustamine on soovi korral kättesaadav kõigile.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee