120 noort avaldas 6 päevaga soovi saada ekspordijuhiks

Eelmisel teisipäeval välja kuulutatud koolitusprogrammiga Ekspordirevolutsioon on esimese nädalaga liitunud üle 10 ettevõtte ja 120 ekspordijuhiks pürgija.  

"Kui võrrelda eelmise aasta Ekspordirevolutsiooni programmi värbamist, siis on avalduste tempo umbes sama, kuid on ka märgata uusi trende ja avalduste põhjal on nii ettevõtete kui ka paljude noorte tase kõrge,“ rääkis programmi läbi viiva Marketingi Instituudi juhataja Anu-Mall Naarits. 

Tema sõnul on senise kuue tööpäevaga laekunud 120 tööotsija avalduse seas sel aastal suur hulk eesti ja inglise keelt rääkivaid rahvusvahelise töökogemusega vene noori, samuti on esimeste huviliste seas paljud merekooli haridusega noored. „Sellest tulenevalt julgustan programmiga liituma ka neid ettevõtteid, kus on olulisel kohal vene keel,“ soovitas Naarits.

Veel tõi Naarits välja, et liitumisavalduse teinud ettevõtete seas on mitmeid selliseid, kes osalesid ka eelmise aasta värbamisel, kuid mingil põhjusel omale sobivat kandidaati ei leidnud. "Samuti on märgata, et kui eelmisel aastal oli suurem osa ettevõtetest Tallinnast ja Harjumaalt, siis tänavu on esindatus ühtlasem ja katab kogu Eestit," lausus ta.

Näiteks on liitunud ettevõtete seas palk- ja puitmajade tootjaid, suur akna- ja uksevalmistaja, metallitööstusettevõtteid ja ka suur masinaehitusettevõte Kesk-Eestist. "Paljud neist ettevõtetest on otsinud keeleoskajaid ja aktiivseid ekspordijuhte kuid, mõnel juhul ka üle aasta, ning nende lootus on praegu selgelt noorte peal, keda koostöös rahvusvaheliste tipp-koolitajate ja kogenud eksportööridest mentoritega vastutusrikkaks tööks ette valmistame,“ sõnas  Naarits. 

Ühe Ekspordirevolutsiooni kandideeriva ettevõtte, Paide Masinatehase juhi Jaan Meikupi sõnul tegelevad nad mitme erineva brändi all põllumajanduse abivahendite, lumesahkade ja ka kaitsetööstusele vajalike vahendite tootmisega ning otsivad oma meeskonda ekspordijuhti, kes aitaks ettevõtte tooteid müüa Suurbritanniasse ja Skandinaaviamaadesse.

"Meie huvi on leida oma meeskonda skandinaavia keeli valdav müügijuht, kes saaks nüüd tugeva ettevalmistuse ja aitaks meid edasi uutele turgudele,“ põhjendas Meikup programmi pürgimist.

Ekspordirevolutsioon on teistkordselt läbiviidav aastane arenguprogramm, mille käigus otsitakse paralleelselt 25 ekspordipotentsiaaliga Eesti ettevõtet ja 25 kõrgharitud ja vähemalt kahte võõrkeelt valdavat välismaal elamise kogemusega tööotsijat, kes oleks huvitatud nendes ettevõtetes ekspordijuhina töötamisest. Nii ettevõtted kui tööotsijad leitakse ja viiakse omavahel kokku veebruaris toimuval töömessil, mille järel valivad ettevõtted nende seast välja endale sobivaimad, kes saavad osaleda aasta vältel kokku 21 päeval tugevatasemelistes rahvusvahelises müügi- ja ekspordisuunitlusega koolituses. Koolitust viivad läbi rahvusvahelise taustaga õppejõud, kellest tuntumad on Fons Trompenaars, INSEADi professori Albert A. Angehrn ja Shangais asuva Hiina Rahvusvahelise Ärikooli õppejõu Per V. Jenster. Kõik aastase programmi lõpetajad saavad ka IATTO (International Association of Trade Training Organisations) poolt tunnustatud diplomi.  

Ettevõtetele on osalemise piiranguks minimaalselt 20-liikmeline töötajaskond ja vähemalt 640 000-eurone ekspordimüük 2010. aastal. Samuti tuleb ettevõtetel panustada koolitusse 20% selle maksumusest ehk 2823 eurot. Ettevõtete kohustuseks jääb ka vähemalt aastase töölepingu sõlmimine värvatava noorega ning lepinguperioodil palga maksmine.

 

 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt