Indrek Kald • 24. jaanuar 2012
Jaga lugu:

Uuring: rahvusvahelisel firmal läheb võrreldes kodumaisega paremini

Rahvusvahelistel turgudel tegutsevate Baltimaade firmade majandustulemused (käibe- või kasuminäitajad või mõlemad) on paremad kui neil, kes on keskendunud kodumaisele turule.

Töökohalahenduste pakkuja Regus küsitles üle maailma enam kui 12 000 firmat. Tulemused osutavad sellele, et välismaale laienemine tuleb ettevõtlusele kasuks ning kodumaisele turule orienteeritud ettevõtted peaksid laienemist kiiremas korras kaaluma, kui nad ei soovi ägedalt konkureerivatel turgudel kaotajateks jääda.

Küsitlustulemused rõhutavad kodumaisele turule orienteerunud ettevõtete suhtumise muutmise vajadust. Juba rahvusvaheliselt tegutsevate Baltimaade ettevõtete tulevikuväljavaadetes ja nende omades, kes ainult kodumaal tegutsevad, on märkimisväärne vahe. Järgmise paari aasta jooksul püüdlevad esimestest 80% veelgi kaugemale laieneda, samal ajal kui teistest ainult 53%.

Rahvusvahelise laienemise peamisteks takistusteks kinnisvara ja inimressursid. 19% ettevõtetest väidab, et peamiseks väljakutseks rahvusvahelisele laienemisele on ettevõtte füüsiline sisseseadmine välisriigis.

62% ettevõtetest väidab samas, et kinnisvaraga seotud kohustused peaksid olema välisriigis ettevõtlusega alustamiseks väga lühiajalised, kuna pole võimalik ette teada, kui kiiresti või aeglaselt firma kasv toimub.

Arvamused selles osas, kust peaks pärit olema välisriigis tegutsev kõrgem juhtkond, erinevad suuresti. 37% ettevõtetest eelistab ettevõtte emamaalt pärit juhti ja 63% kohalikku juhti, teatas Regus.

Eriarvamusel ollakse ka juhtkonna keeleoskuse osas – 48% vastajatest peab oluliseks sujuvat kohaliku keele oskust.

Reguse piirkondliku asepresidendi Olivier de Lavalette'i sõnul pakub aruanne tugevat tõestust sellele, et praeguses majanduskliimas läheb paremini neil Balti ettevõtetel, kes on laiendanud oma tegevust välismaale.

"See kehtib nii suurte kui ka väikeste ettevõtete kohta ning peaks mõjuma äratuskellana nende jaoks, kes on ainult koduturgudele orienteerunud, ning motiveerima neid otsima tõhusaid ja kuluefektiivseid viise, kuidas oma tulude suurendamiseks ning riskide hajutamiseks välisturgudele liikuda."

Tema sõnul on üle maailma lai valik paindlike töökohtade võimalusi, mis teeb kinnisvara argumendist pigem ettekujutuse kui reaalsuse. "Küsimused, nagu see, kas värvata kohalik juhtkond või rakendada ettevõtte emamaa juhtkonda, on üliolulised ning me usume, et otsus sõltub peamiselt sellest, kas müük toimub paari peamise edasimüüja kaudu või vajalik on otsekontakt erinevate klientidega," lisas de Lavalette.

Tema ütlusel on ainsaks erandiks suures maailmamajanduses Hiina. "Riigi poolt toetatud investeeringud taristutesse ja arengusse on loonud Hiina ettevõtetele kodumaisel turul olulise eelise. Ometigi ei jää selline tartistute areng alatiseks kestma ning me oletame, et järgmisele aastakümnele lähenedes hakkavad Hiina ettevõtted jälle ekpordipõhist kasvu otsima," märkis Reguse piirkondlik asepresident.

Regus on maailma suurim töökohalahenduste pakkuja, kelle pakutavate toodete ja teenuste hulka kuuluvad sisustatud bürood, koosolekuruumid, ärisalongid ja videokommunikatsioonivõrk. Regus võimaldab inimestel töötada neile sobival viisil, kas siis kodus, reisil või büroos. Firma klientide seas on näiteks Google, GlaxoSmithKline ja Nokia.

Päevas kasutab Reguse teenuseid üle 900 000 kliendi enam kui 1200 asukohas 550 linnas 94 riigis. Regus asutati Belgias 1989. aastal, firma peakorter asub Luksemburgis. Regus kuulub Londoni börsi nimekirja.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee