Eksportivad ettevõtted otsivad enim skandinaavia keelte valdajaid

250 noort on kümne päevaga avaldanud soovi saada ekspordijuhiks, müüki välismaale planeerivad ettevõtted aga otsivad enim skandinaavia keelte valdajaid. 

Täna, mil Ekspordirevolutsiooni värbamiskampaania lõpuni on jäänud üks nädal, on kokku 25  Eesti tootmisettevõttesse ekspordi müügijuhtideks pürgimas üle 250 noore, nende seas ka mitmeid teistes riikdes elavaid eestlasi. Kuna aga valdav osa Eesti ettevõtetest sihib ekspordis just Põhjamaid, oodatakse viimasel nädalal programmi eelkõige skandinaavia keelte valdajaid, märkis Ekspordirevolutsiooni programmi juht Anu-Mall Naarits. 

Ta lisas, et lugedes aastasesse ekspordijuhtide programmi laekunud CV-sid, tuleb tunnistada, et noorte tase on vähemalt sama hea kui eelmisel aastal. "Seda nii eeldatava haridustaseme poolest, kus tänavu on rohkem tehnilise kõrgharidusega inimesi, kui ka eri riikides elamiskogemuse tõttu," märkis Naarits.

Siiski napib aga Naaritsa sõnul praegu Rootsi, Norra ja Taani keele valdajaid, mis tähendab, et nende keelte oskajatel saab pääs 25 väljavalitu hulka olema kergem. "Tänase päeva seisuga on Ekspordirevolutsiooni vastu huvi tundmas ca 50 ettevõtet, nii puidu- kui metallitöötlemise vallast masinaehitusest, jm. ,“ ütles Naarits.  

Ekspordirevolutsioon 2 raames käivad hetkel kaks paralleelset värbamistegevust: samaaegselt otsitakse nii 25 ettevõtet, kes soovivad programmi raames alustada oma ekspordi kasvatamisega kui ka 25 potentsiaalset ekspordi müügijuhti, kes läbivad aastase koolitustsükli.  

Ettevõtetele on osalemise piiranguks minimaalselt 20-liikmeline töötajaskond ja vähemalt 640 000-eurone ekspordimüük 2010. aastal. Samuti tuleb ettevõtetel panustada koolitusse 20% selle maksumusest ehk 2823 eurot. Ettevõtete kohustuseks jääb ka vähemalt aastase töölepingu sõlmimine värvatava noorega ning lepinguperioodil palga maksmine. Tulevastelt ekspordi müügijuhtidelt eeldatakse kõrgharidust, lisaks inglise keele valdamisele veel ühe võõrkeele valdamist ja töö-, elamis- või õpikogemust välismaal. Nii ettevõtted kui potentsiaalsed ekspordijuhid valitakse välja märtsi lõpuks, aprilli lõpus algab aastane koolitusperiood.

Ekspordirevolutsiooni programmi, mida kaasrahastavad EAS ja Euroopa Sotsiaalfond, kandideeris 2011. aastal 70 ettevõtet ja üle 500 noore. Programmi valiti 26 ettevõtet.

 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt