KPMG: poed üle ilma loodavad nutitelefonist müügivedurit

KPMG uuringust hakkab silma huvitav trend: nimelt 40% osalenutest hindab müügitulu kasvatamisel oluliseimaks kanaliks mobiili ja selle uuenduslikke lahendusi, edestades isegi interneti ja e-poe võimalusi.

Uuring viidi läbi 350-s toiduainete, jookide ja tarbekaupade tootmise ning edasimüügi vallas tegutsevas ettevõttes üle maailma.

Müügitulude kasvatamiseks on plaanis arenevatele turgudele laienemise ja tootearenduse kõrval investeerida just uuenduslike mobiilitehnoloogiate kasutusse.

Uuringu tulemustest hakkab silma üks huvitav trend: nimelt 40 protsenti kõigist uuringus osalenutest hindab müügitulu kasvatamisel kõige olulisemaks kanaliks mobiili ja selle uuenduslikke lahendusi, edestades isegi interneti ja e-poe võimalusi. Näiteks on Ameerika Ühendriikides kaubanduskette, mille poed on varustatud iPad’idega, mida kliendid kasutavad kaasaskantava kassana maksete teostamiseks ning kauba kohta poe veebist lisainfo leidmiseks. Mobiilikasutajate hüppeline kasv ka arenevatel turgudel tõukab samuti jaeäriettevõtteid mobiililahendusi arendama.

Uuringust selgub veel, et üle kahe kolmandiku vastanutest kinnitab investeeringute kasvu uutele turgudele laienemise eesmärgil. Üle 80 protsendi vastanutest leiab, et nende ettevõtte pikaajalise konkurentsivõime tagab keskklassi tarbija kiiresti arenevatel turgudel. Vaatamata mõõdukale optimismile nähakse suurimate ohtudena majanduslikku ebakindlust (44 protsenti vastanutest), sellega seotud poliitilist ebastabiilsust (27 protsenti) ja riigi võlakriise (21 protsenti).

Jaekaubandusettevõtete tegevuses mängib aina kasvavat rolli ka jätkusuutlik ja vastutustundlik majandamine. Üle poole uuringus osalenud ettevõtetest kinnitas, et vastutustundlik ettevõtlus on avaldunud positiivselt nii tegevuskuludes kui müügitulemustes ja turuväärtuses.

Maailma juhtivate jaekaubandusettevõtete finantsjuhtidest ennustab 40 protsenti oma ettevõtte käibe langust 2012. aastal, selgub KPMG iga-aastasest jaeäri finantsjuhtide uuringust.

KPMG on ülemaailmne auditi-, maksu- ja nõustamisteenuseid pakkuvate ettevõtete võrgustik, mis tegutseb 152 riigis ning mille liikmesettevõtetes üle maailma töötab kokku 145 000 oma ala spetsialisti. KPMG Baltics on üks juhtivaid rahvusvahelisi ärinõustamisfirmasid Baltikumis. KPMG tegutseb Eestis 1992. aastast, siin töötab üle saja ning Baltikumis kokku ligi kolmsada audiitorit ning nõustajat.

Terve uuringuga saab tutvuda SIIN

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt