Anu-Mall Naarits valiti rahvusvaheliste ekspordikoolitajate liidu juhatusse

Marketingi Instituudi juht ja turunduskoolitaja Anu-Mall Naarits valiti Rahvusvahelise Kaubanduse ja Ekspordi Koolitajate Organisatsiooni IATTO juhatusse, kus tema ülesandeks on kaubandus- ja ekspordikontaktide avardamine Balti riikides ja Venemaal.

Organisatsiooni presidendi rootslase Hasse Karlssoni sõnul soovitas ta Naaritsat juhatusse, sest viimane on  ennast tõestanud riigiüleste projektide juhtimisel innovaatilise ja jõulise juhina, teatas Marketingi Instituut.

"Olen Anuga töötanud partnerina Ekspordirevolutsiooni programmis alates 2010. aastast ja mulle on sügavat muljet avaldanud tema suutlikkus suurte rahvusvaheliste projektide juhtimisel,“ märkis Karlsson.

Naaritsa sõnul oli IATTO ettepanek talle suureks üllatuseks ja suureks auks. "Tegemist on tõeliselt globaalse ekspordivaldkonna teadlasi ja praktikuid siduva klubiga, kus liikmeid Hiinast Indiani, Soomest Austraaliani, USAst  Aafrikani, jne, kelle kogemusest oleks õppida palju ka Eesti ettevõtetel," ütles Naarits. Ta lisas, et need organisatsioonid, milliste seas nii ülikoole kui ka EASi-laadseid riiklikke organisatsioone, omavad autoriteeti omakorda sadade tuhandete eksportivate ettevõtete juures. "Just selle kogemuse ja kontaktide pärast oleks mul olnud raske ettepanekust keelduda, kommenteeris Naarits.

Et IATTO juhatuses on tal planeeritud tööd mõne päeva jagu kuus, on tegu sisuliselt ühiskondliku tegevusega. Seetõttu jätkab Naarits ka oma põhitööd Marketingi Instituudi juhina.

IATTO (International Association of Trade Training Organisations) on loodud 1974. aastal ja tegeleb rahvusvahelisel tasemel kaubandus- ja ekspordialase hariduse edendamisega ning vastavate standardite loomisega. Sadu eri maailmajagudes asuvaid koolitus- ja ekspordiedendamisega tegelevaid organisatsioone hõlmav professionaalide klubil pole seni olnud suurt kontakti endise idablokiga, mida Naaritsa abiga loodetakse parandada.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee