Jaga lugu:

CV Keskus: Müügitööd otsib üle 30 000 inimese

CV Keskuse värbamiskonsultandi Renita Käsperi sõnul erinevad müügitööle kandideerijate palgaootused pea kolmekordselt. Suuremat palka ootavad just müügitöö kogemuseta kandidaadid, mis on tööandja seisukohalt põhjendamatu.

Müügitööle kandideerijaid on tavaliselt palju, muidugi iseküsimus kui paljud nendest on müügitöö jaoks sobilikud ja sellega reaalselt ka hakkama saavad. Mõnedele on see kindlasti alternatiivseks või ka viimaseks valikuks.

Renita Käsper: "Arvan, et kui hingega töö juures ei olda, pole ka tulemust ja sellised inimesed kaua müügitööl ei püsi. Seda on näha ka kandideerijate CV-dest, kus töötajad on 3 kuud siin ja pool aastat seal, aga selle ajaga ei suuda keegi sisse elada ja häid tulemusi saavutada. Loodetakse, et kuskil on ikka rohi rohelisem ja tingimused paremad või et toode on selline, mis müüb ennast ise. Heade tulemuste taga on aga visa töö ja tulemusi ei saavutata üleöö."

Müügiinimeste palgad on reeglina seotud reaalse tulemusega, aga kui tulemust ei tule, siis võib töötaja kannatus kiirelt katkeda. "Minu kogemus näitab, et ettevõtted, kes värbavad endale müügitöötajaid, pakuvad peaaegu alati tulemuspalka pluss põhipalka. Tegemist võib siis olla isikliku müügi pealt saadava tulemustasuga või kogu ettevõtte tulemusest saadava protsendiga pluss kindla lepingus kokkulepitud igakuiselt saadava põhitasuga," kommenteerib Renita Käsper müügitöötajatele pakutavat palgamudelit.  Põhipalga olemasolu on töötajale oluline. "Ettevõtetele, kes maksavd ainult tulemuspalka, on väga raske töötajaid värvata ja tavaliselt nendes ettevõtetes ei püsita. Edasiliikumise põhjuseks on tavaliselt ebakindlus, sest töötaja ei tea kunagi, milline tasu teda palgapäeval ootab. Ka tundub, et ettevõtteid, kes ainult tulemustasu maksavad jääb järjest vähemaks. Seda põhjusel, et pidevalt vahetuvad müügiinimesed, kes oma tooteid ei tunne toovad ettevõttele pigem kahju kui kasu," toob Käsper välja tulemustasu põhiste müügiorganisatsioonide karid. 

Müügitöö eest küsitav põhipalk võib erineda pea kolmekordselt. "Müügiinimesed, kes on seda tööd eelnevalt teinud ja kellel on „jalad maas“ küsivad tavaliselt „õiglast tasu“ ehk see on suhteliselt kooskõlas sellega, mida ettevõtted pakuvad," kommenteerib Käsper tööotsijate palgaootusi. Tema sõnul jääb müügitöötaja oodatav põhipalga vahemik  tavaliselt kuskil 500- 1300 euro vahele ja ülejäänu peab siis müügiinimene ise juurde teenima, olenevalt sellest, kuidas on üles ehitatud iga ettevõtte tulemuspalga maksmise süsteem. "Tundub, et  just kogemusteta töötajad, kellel pole edukaid müügitulemusi ette näidata küsivad tihti palka, mis võib tööandjale põhjendamatuna näida," toob Käsper välja ühe vastuolu.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt