Indrek Kald • 5. juuni 2012
Jaga lugu:

Helenius: hea juht peab müüma

Joakim Heleniuse sõnul peab hea juht oskama lisaks kõigele muule ka end ja oma ideid müüa. Kes arendavad endas head müügioskust, jõuavad kõige tõenäolisemalt tippu, lisas ta.

Ärijuht peab tema sõnul olema usaldusväärne, näitama üles iseseisvat initsiatiivi, omama sügavat arusaama oma vastutusvaldkonnast ning olema võimeline tegema koostööd teiste inimestega.

"Viimane punkt on eriti oluline eelis edu saavutamiseks Eestis. Eestlased on on sageli väga head spetsialistid, kuid neil puudub oskus ennast ja oma ideid organisatsiooni sees ning ka välismaailmas müüa. Need, kes arendavad lisaks muudele ärijuhi omadustele endas ka head müügioskust, on inimesed, kes kõige tõenäolisemalt tippu jõuavad," rääkis Helenius.

Tema sõnul tagab Eestis hetkel toimiv majanduspoliitika, et tulevikus võiks Eestist teistele riikidele eeskuju saada. "Aga see nõuab, et noored hästi haritud Eesti inimesed, eesotsas EBSi tudengitega, pühendavad ennast Eesti tulevikule. Ärge laske ennast ahvatleda näiliselt rohelisemast murust teisel pool aeda. EBSi tudengid peaksid just Eesti ettevõtetes oma märgi maha panema, aidates ehitada kiiresti kasvavaid firmasid, mis muudavad Eesti Euroopa kõige põnevamaks riigiks, kus töötada," rääkis ta.

EBSi nõukogu valis 2011. Aasta Ärijuhiks ASi Trigon Capital Group nõukogu esimehe Joakim Heleniuse. Valikul said määravaks tema visionäärsus, jõuline hoiak ettevõtluses, mahukad investeeringud Eesti ettevõtlusesse, aktiivne ühiskondlik positsioon ning Eesti populariseerimine väljaspool riiki. Helenius on 20 aasta jooksul esimene välismaalane, kellele EBSi Aasta Ärijuhi tiitel on omistatud.

EBSi asutaja Madis Habakuke sõnul on Helenius EBSi üliõpilastele suureks eeskujuks. "Ma sooviks, et  EBSi lõpetajate hulgast tuleks veelgi Joakim Heleniuse sarnaseid ettevõtjaid," kommenteeris Habakuk.

1994. aastal Heleniuse poolt asutatud Trigon Capital pakub investoritele ligipääsu arenevate turgude investeerimisvõimalustele läbi otseinvesteeringute kasvavatesse ettevõtetesse, kinnisvarasse, põllumajandusärisse ning kõrge kvaliteediga investeerimisfondidesse ja lepingulistesse mandaatidesse. Trigon Capital haldab tänaseks enam kui miljardi USA dollari väärtuses klientide varasid, on asutanud nüüdseks börsil noteeritud ettevõtteid ja on koostööpartneriks investoritele üle maailma.

Joakim Helenius on sündinud 24. novembril 1957 Helsingis. Ta on õppinud Hiinas, Soomes ja Saksamaal ning lõpetanud Cambridge'i ülikoolis bakalaureuse- ja magistriõpingud majanduses. Aastast 1992 on Helenius Trigon Capital Groupi nõukogu esimees ning Trigon Agri ja Estonian Airi nõukogu esimees. 

Aasta ärijuhi tiitlit annab EBS välja 1991. aastast. Tiitel antakse inimesele, kes on üles ehitanud tugeva ja elujõulise firma või firmade grupi, mille majandustegevus on silmapaistev. Lisaks peab kandidaat olema tuntud ja positiivse imagoga majandusringkondades ja avalikus elus.

EBSi Aasta Ärijuhi tiitli on pälvinud:

2010 Jaan Puusaag

2009 Peter Hunt2008 Teet Jagomägi2007 Aivar Rehe2006 Toomas Luman2005 Fjodor Berman2004 Toomas Annus2003 Enn Pant2002 Mati Polli2001 Indrek Neivelt2000 Tarmo Noop1999 Allan Martinson1998 Meelis Virkebau1997 Jüri Käo1996 Olari Taal1995 Hannes Tamjärv1994 Hans H. Luik1993 Meelis Milder1992 Vladimir Galkin1991 Rein Kaarepere

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt