Aira Tammemäe • 18. juuni 2012
Jaga lugu:

Maag Lihatööstus palkab kolmanda müügidirektori poole aasta jooksul

Kuigi Maag Lihatööstuse ASi käive kasvas selle aasta esimese 5 kuuga möödunud aasta sama ajaga võrreldes 14,2%, ei ole ettevõte rahul.

Maag Lihatööstuse juhi Margit Taltsi sõnul alustas uus müügi- ja turundusdirektor tööd aasta alguses. "Katseaja lõppedes leidsime, et algselt loodetud tulemusi me ei saavutanud. Aegajalt tuleb igas organisatsioonis muutusi ette, kuid üldiselt on Maag Lihatööstus olnud stabiilne ja väheste muutustega ettevõte. Rohkem muutusi juhtkonna tasemel toimunud ei ole," kommenteeris Talts uue müügidirektori konkurssi.

Kas Maagi pikaaegse müügi- ja turundusdirektori Meelis Laande lahkumise põhjus oli eksitav turundus?

Aasta alguses lahkunud ASi Maag Lihatööstus müügi- ja turundusdirektor Meelis Laande oli üks EHE tootesarja eestvedajatest. Teatavasti põhjustas väidetavalt 100% lihasisaldusega tootesarja turundussõnum palju segadust.

Rakvere Lihakombinaadi tolleaegse juhi Anne Mere hinnangul eksitas Maag Lihatööstuse sõnum tarbijat päris mitmest aspektist. Ta tõi näiteks, et pakendil on suurelt kirjas "100% liha", aga koostises on väikses kirjas toodud ka rida muid komponente.

Eksitamist näitas Mere sõnul ka fakt, et koostises on märgitud, et 100 grammi toote valmistamiseks on kasutatud 100 grammi sealiha. "See ei saa olla tõsi, sest lihatoodete valmistamisega kaasneva termokao tõttu - antud tootegrupis 5-15% - peab 100 grammi toote valmistamiseks kasutatav lihakogus olema suurem kui 100 grammi," rääkis ta. Rakvere Lihakombinaat leidis, et Maag Lihatööstus on rikkunud toidukaupade märgistusele esitatavaid nõudeid ja kasutanud tarbijat eksitavaid kauplemisvõtteid.

Maag Lihatööstuse endine juht Olle Horm ütles, et EHE tooteasari oli küll Laande projekt, kuid pigem edukas projekt. "Meelis Laande oli Maag Lihatööstuses müügi- ja turundusdirektorina töötanud juba pikka aega. Vajasime värsket verd," kommenteerib ta tolleaegset otsust.

Laande ise eitab, et tema lahkumise taga oli skandaalne EHE tootesari. "Minu lahkumine ei ole kindlasti seotud EHE tootesarja turuletoomise ega Hormi lahkumisega. Lahkumishetkel oli EHE sari edukalt turule toodud. Lisaks sai täidetud ettevõttele oluline eesmärk, kus Maag Lihatööstus jõudis taas teiseks valmislihatoodete tootjaks Eestis," ütles Laande oma kommentaaris.

Kas müügi- ja turundusdirektori Laande ja juhatuse esimehe Hormi lahkumiste vahel on seos?

Aasta alguses lahkub Maag Lihatööstusest müügi- ja turundusdirektor Meelis Laande. Märtsis 2012 asub ta juhtima loodustoodete jaeketti Biomarket. Aprillis lahkub Maag Lihatööstusest juhatuse esimees Olle Horm. Tema asemele asub Talts. Eelnevalt on Hormi poolt tööle võetud uus müügi- ja turundusdirektor, kuid katseajaga töösuhe lõppeb.

Aasta alguses Maag Lihatööstus uue müügidirektori leidmiseks konkurssi välja ei kuulutanud. Horm toob põhjuseks, et sellisel tasemel juhti on avalike konkurssidega ohtlik otsida. "Avalik konkurss müügipealiku leidmiseks halvab mõneks ajaks müügiorganisatsiooni. Arusaadavalt langeb moraal, sest müügiinimesed on ju teadmatuses. Kulutatakse palju aega omavahelistele aruteludele ja spekulatsioonidele," toob Horm näite.

Maag Lihatööstuse viimase müügi- ja turundusdirektoriga lõpetati töösuhe vahetult enne katseaja lõppu. Asemiku leidmiseks väljakuulutatud konkurss lõppeb 22. juunil.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt