Premia Foodsi 8 soovitust: Kuidas Peterburi turule minnes käituda?

Äripäev võttis kokku Premia Foodsi juhatuse liikme ja turundusdirektori Katre Kõvaski soovitused Best Salesi kaaskorraldatud seminarilt "Kuidas vallutada Peterburi turgu?".

Kuidas Peterburi turule minnes käituda? Venelase jaoks on väga oluline kõik tooted oma nahal ära proovida. Venelastele meeldib kingitusi saada. Kingitust üle andes saab paremini jutule ka äri puudutavates küsimustes. Venelasele on oluline, et toode oleks spetsiaalselt tema jaoks toodetud ning et see oleks väga kvaliteetne. Ka valitseb arusaam, et kui kauba hind on üle keskmise, siis on ka toode kvaliteetne. Ärijutuajamised võivad kesta viis minutit kuni paar tundi. Venelastel ei ole äriajamisi, vaid on sõprus – oluline on suhtlemine. Ärge ehmatage, kui te kohe ärijuttudeni ei jõua, vaid räägite hoopis perest, loomadest jne. Söömingu ajal ei tohiks kohe hakata end müüma, aga võib paari lausega ära mainida, millega tegelete. Suhete soojana hoidmiseks tasub partneri või kliendi juurest aeg-ajalt läbi astuda ja tassike teed juua. Venemaal oskab ainult 4–7% kõrgharidusega venelastest inglise keelt. Kindlasti on vaja kaasata kohalikke töötajaid ja luua häid kontakte.

1. ANNA OMA TOODET PROOVIDA.

2. TEE KINGITUSI.

3. PAKU KVALITEETI.

4. PEA MEELES, ET ÄRIAJAMINE ON KUI SÕPRUS.

5. SÖÖMINE ON PÜHA.

6. JOO TEED.

7. RÄÄGI VENE KEELES.

8. ARVESTA, ET ÄRI ON ROHKEM PERSONAALNE.

Millega arvestada Vene turul?

Kultuurilised eripärad ...Venemaa ei ole Euroopa ja venelased ei ole eurooplased. Peab arvestama kultuuriliste ja rahvuslike eripäradega.

PANGAKONTOT ei oma 50% venelastest ja pangakaarti omab 47%. 40% inimestest ei plaanigi pangakaarti omandada.

ONLINE’IS maksab ainult 54% elanikest. Inimesed on harjunud maksma internetikaupade eest kauba kättesaamisel. Normaalne on, et tellitakse telefoni

teel, tuuakse koju ning makstakse sularahas.

VENEMAA POSTKONTOR on kõigest nimi, ettevõtte teenus on väga aeglane ning osa firmasid kasutab oma kullereid, et olla konkurentsivõimelised.

KAUBANDUSKETTIDE TASUD on tootjale kõrged, kuigi riik on püüdnud neid reguleerida. Kettidesse pääsemine on keerulisem kui Baltimaades ja palju kallim.

... ja juriidilised eripäradKONTROLLI KINDLASTI TAUSTA sihtettevõtete juhtidel ja loomulikult kõigi tehingute korral.

MOODUSTA TUGEV JUHATUS, kuhu kuuluks ka Vene-poolne nõustaja. Näiteks raamatupidaja ja finantsdirektor võiks olla eestlased, ettevõtte juht aga kohalik.

SUHTLE USALDUSVÄÄRSETE kohalike konsultantidega.

EESTI NOTARI sertifitseeritud dokumendid vajavad Venemaal apostillimist, sest kohalik võim ja notarid nõuavad seda. See võib tuleneda usaldamatusest.

VAIDLUSTE LAHENDAMISEL eelistab Vene pool tihti rahvusvahelist arbitraaži või kohalikku kohut. Eesti arbitraaž ei sobi, sest nad kardavad, et seda saab kuidagi mõjutada.

MAKSURISK. 2004. aastal küll sõlmiti Eesti ja Venemaa vahel topeltmaksustamise vältimise leping, aga see ei ole jõustunud. Sellest tulenevalt on mõlemas riigis maksustamise aluseks kohalik õigus ning tuleb ette topeltmaksustamist.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111