Fotod: Müügijuhtide klubi Harju Elektris

Eesti ühe suurema börsifirma Harju Elektri juhataja Andres Allikmäe rääkis neljapäeval, 6. septembril Müügijuhtide klubis kontserni ettevõtete müügi- ja koostöövõimalustest erinevatel turgudel.

"Meil on Eesti parim lehtmetalli töötlemise tehnoloogia," kommenteeris Allikmäe oma kontserni eelist. Kontserni põhitegevusala on alajaamade tootmine nii Eestisse, Soome, Rootsi, Norrasse. Aga neid on eksporditud ka näiteks Araabia Ühendemiraatidesse kuuluvasse Abu Dhabisse ning ka Austraaliasse.

Allikmäe toonitas, et nende jaoks on väga oluline müük väljapool Eestit. "Tänase seisuga moodustab see juba üle poole kontserni müügist ning seda on plaanis kindlasti kasvatada," sõnas Allikmäe.

"Abu Dhabisse läinud alajaamad pidid vastama eritingimustele, näiteks peavad nad laitmatult töötama ka liivatormides, sama seis on täiesti teise äärmusega Norras, kuhu oleme alajaamu paigutanud lumisesse mägikülla, kus alajaama montaaž pidi toimuma helikopterilt," kommenteeris tehase ringkäigul alajaamu tutvustanud Harju Elekter Elektrotehnika müügidirektor Jan Osa.

Allikmäe tunnistas, et lisaks alajaamadele annab neile head kasumit ka nende valduses oleva tööstusliku kinnisvara väljarentimine ja haldamine. Harju Elektri kontserni omanduses on 70 000 ruutmeetrit tööstuspinda ja sellest 50 000 on partneritele välja renditud.   

Harju Elekter panustab ka rohelisse energiasse. "Harju Elektri kontorihoone katusele paigaldati aasta eest päikesepatareid. Päikeseelektrijaam koosneb 51st 235W võimsusega SolarWorldi paneelist, mis on ühendatud läbi 10kW võrguinverteri HE Elektroonika elektrivõrku. Süsteemi eeldatavaks aastaseks tootlikkuseks on 11 800 kWh, mille arvelt on ettevõte juba tunduvalt oma energiakulu vähendanud, see katab ära suure osa administratiivhoone energiakulust," märkis Allikmäe. Ja ta lisas, et nende Leedu tehas katab juba päikeseenergiaga täielikult ära oma energiakulu.   

30. septembril saab Harju Elektril täis 15 aastat börsifirmana. Allikmäe sõnas uhkusega, et selle 15 aasta jooksul ei ole neil veel kordagi olnud kahjumlikku kvartalit.

 

Harju Elektri juhataja Andres Allikmäe  
Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111