Aira Tammemäe • 7. september 2012
Jaga lugu:

Kõige enam otsitakse turul müügi- ja teenindustöötajaid

CV Keskuses oli 2012 teises kvartalis kõige rohkem uusi tööpakkumisi  traditsiooniliselt müügi-, klienditeeninduse ja tootmise kategoorias.

CV Keskus OÜ turundusjuht Laura Tammeorg teatas eile Äripäevale, et kokku on sel aastal avaldatud CV Keskuse tööportaalis sama palju tööpakkumisi kui 2007. aastal – esimese 8 kuuga ligi 28 000.

Ka CV-Online turundusjuht Heikko Gross nentis, et tööpakkumiste arv on pidevalt kasvanud. “Samas kandidaatide kandideerimisaktiivsus on laias laastus jäänud samaks. See aga tähendab, et sisuliselt iga töökuulutuse peale jagub vähem kandidaate. See on peamine muutus, millega tööandjatel tuleb arvestada. Kasvab surve tööandjatele töötingimuste parendamisele ja palgatõusule," selgitas Gross.

Siin tõi Gross muuhulgas esile ka müügivaldkonna. "Samas kitsalt kõige valulikumate valdkondade välja toomine on vaid ühe fragmendi vaatlemine, tegelikkuses on tööturul toimumas suuremad muutused, mis puudutavad kõiki sektoreid," nentis ta.

CV Keskuse tööportaali kaudu kandideeriti tänavu II kvartalis kokku 214 000 korral, mis on 15,1% rohkem kui aasta varem.

Tammeorg tõdes, et nõudlus tööjõu järele kindlasti kasvab, kuna lähema 8-10 aasta jooksul lahkub Eesti tööjõuturult ligikaudu 100 000 inimest, ja seda eelkõige vanaduspensionile.

"Seega, kui uusi töökäsi juurde ei tooda, tähendab see kindlasti suuremat palgasurvet, lisaks peavad ettevõtted värbamiste puhul arvestama pikema otsinguperioodi ning suuremate kuludega," sõnas Tammeorg.

 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee