Aira Tammemäe • 12. september 2012
Jaga lugu:

Parim Müük 2012 finalistid on homseks valmis

Täna toimus Äripäevas kohtumine "Parim Müük 2012" finalistidega. Homme tuleb neil Müügijuhtimise Aastakonverentsil näidata aktiivmüügi oskusi.

Finaali pääsesid kolm müügimeeskonda: CV Keskus, Viasat ja Starman. Best Sales uuris enne lõppvõistlust, mis tõi kaasa edu esimeses ja teises voorus.

Preedik Poopuu Viasati müügimeeskonnast tunnistas, et nemad võtsid seda võistlust algusest peale täie tõsidusega. "Protsessi kõrvalt jälgides tundus, et meie konkurendid nii palju ei panustanud," arvab ta.

Martin Ivanov CV Keskusest jäi napisõnaliseks: "Kõva töö, mis muud!"

Evelyn Piiparinen Starmanist kinnitas, et nende edu alus nii võistluses kui igapäevatöös on usk oma teenusesse. "Me oleme ise siiralt vaimustuses sellest, mida me müüme," lõpetab ta uhkusega.

Milliste tunnetega vaatasid finalistide esindajad vastu finaalile?

Preedik paistis olevat pigem vaimustuses kui näirvis:" Põnev, põnev! Tegelikult on kogu see võistlus olnud väga arendav nii minu kui firma jaoks." Martin viskas seepeale õhku vana ütlemise: "Julge hundi rind on haavleid täis!" ja Evelyn võttis asja kenasti kokku:" Ikka võitu ootame!"

Edasi kulges arutelu teemal, mida võiks Best Sales järgmisel aastal võistluses muuta. Kõik finalistid arvasid, et eelvoorud võiksid olla pisut mängulisemad. "Rohkem võiks piire kombata, ennast eriti keerulistes olukordades proovile panna," arvasid noormehed. Oodatakse võimalust koos meeskonnaga midagi teha, eelkõige aktiivmüügiülesandeid täita. Preedik arvas, et kasuks tuleb ka laiem promokampaania, et osalejaid oleks palju. Ülesanded võiksid tema hinnangul olla abstraktsemad ja loovust avavad. "Oluline on proovile panna need oskused ja omadused, mida müügitöös vaja. Ja pisut üle võlli võiks ikka ka minna," arvas ta.

Lõpuks tõdesid kõik siiski ühiselt, et "Parim Müük 2012" peaks analoogselt selle aasta võisltusega põhinema reaalsetel töösituatsioonidel. Pakuti, et põnevust lisaks esimeses voorus varjatud kaameraga tehtud testostud ning müügikõnede salvestamine. Neid võiks siis müügirahvale hindamiseks Best Salesi lehel välja panna."Me käisime nagunii kogu esimese vooru nagu mööda nööri, kõik pingutasid maksimaalselt, sest keegi ei teadnud ju, millal etteantud pooleteise kuu jooksul need testostud tehakse," toob ta näite. Pakkusin välja, et järgmisel aastal võiksin tulla CV Keskusesse kohale ja mängida rahulolematut klienti, teha skaandali. " Vot see oleks lahe," arvas Martin, "Eriti, kui toimuva siis lindile saaks."  

Parim müük 2012 finaal toimus 13. septembril Müügijuhtimise Aastakonverentsi raames. Võitja Martin CV Keskusest sai auhinnaks Estonian Airilt lennupiletid kahele inimesele ühte Estonian Airi sihtkohta Euroopas.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee