EMT personalidirektor Terje Kuusik: miks ma maailma parimat tööle ei võtnud?

EMT personalidirektor Terje Kuusik rääkis Best Salesi ja Äripäeva korraldatud Müügijuhtimise aastakonverentsil 2012, miks ta ei võtnud tööle maailma parimaks kiidetud müügimeest ja miks tasub alati töölesoovija ise üle vaadata.

Alati tasub endalt küsida, kas eelnevalt häid müügitulemusi näidanud töötaja sobib ka Sinu meeskonda. Kas lähtuda sisetundest? Kas saab usaldada midagi, mis pole mõõdetav? 

Järgneb Terje Kuusiku lugu, mille ta pakkus konverentsil arutamiseks :

Näide müügijuhi konkursilt. Panime lehte kuulutuse ja saatsime info laiali,  inimest oli vaja kohe.

Kõik oli tore, kuni müügidirektor sai kõne ammuselt tuttavalt, et  saadaval maailma tipptegija. Ammune tuttav rõhutas, et see on uskumatu, et ta veel ripakil on. Eelmine töösuhe lõppes loomulikult halva juhi tõttu jne. Tundub just see, keda sina vajad.

Müügidirektor ütles loomulikult, et jess, katkestame konkursi ja läheme edasi. Aga oli üks ebamugav personalijuht, kellel oli oma arvamus.   Personalijuht helistas kandidaadile ja kõne jättis talle imeliku tunde sisse. Suhtumine oli selline, et miks ma pean kandideerima, ma tean, et ma saan selle koha.  Personalijuhil jäi sisetunne kripeldama. Selgus, et imemüüja oli lahkunud konfliktiga ja konflikt pole kunagi ühepoolne.

Saime lõpuks maailma parima müügimehe laua taha konkursile.

Minu roll on  esitada küsimusi. Küsides, millega ettevõte tegeleb, siis vastus oli, et mis vahet seal on, mida sa müüd, ma müün kõike ja kõigile.

Tegime kandidaatidele müügioskuste väljaselgitamiseks rühmatöö. Mis sellest sai? Inimene tuli kohale, oli valmis aktiivselt kaasa lööma, kui teised hakkasid kõnet ettevalmistama, siis kangelane seisis ja näris pastakat. Lõpuks tõusis ta püsti ja teatas, et tema sellist lollust kaasa ei tee. Minu õnn oli, et ta tuli ja seda käitumist näitas. Müügidirektor oli mulle pärast tänulik.

Soovitan mitte valida inimesi teiste soovituste põhjal. Vali see, kes vastab Sinu nõuetele. Kui sobivat ei leia, siis proovi uuesti. Ärge valige halbadest parimat.

Isiksuseomadusi on täiskasvanud inimesel väga raske ümber harjutada.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111