LHV tippmüüja: piitsa tuleb ka anda!

LHV tippmüüja Kaisi Kask ütles Best Salesi ja Äripäeva korraldatud Müügijuhtimise aastakonverentsil 2012, et hea müügijuht peab jagama nii piitsa kui präänikut. 

Kaisi Kase hinnangul head müügijuhti nii armastatakse kui vihatakse samaaegselt ning ta peab ka ise oskama hästi müüa.

Järgneb Kaisi Kase ettekande kokkuvõte:

Meil on väga vahva müügijuht, kes kogu krempli osava nõelapistega kokku tõmbab.  Arvestamine käib igapäevaselt, aga kokkuvõtted kuupõhiselt.

Meie müügijuht ergutab meid e-maili teel selliste kirjadega:

  Taavi on pidurdamatu  Sten on meistriliigasse jõudmas  Henri ja Mihkli duell saab ilmselt lõpliku lahenduse alles homme õhtuks  Taavi ja Mait rebivad 3. ja 4. koha pärast.  Pärtelson ja Sander on heas hoos  Kadrilt kena vahespurt ning isiklikud uued rekordid on käeulatuses.  Rasmus on leidmas uut hingamist  Allan Leht-pange seda meest veel tähele! 

Side lõpp!

Kõik tahavad alati olla selles e-mailis. 

Müügijuhil on vaja aeg-ajalt olla kuri, on vaja meile ka piitsa anda!

Näide müügijuhi e-kirjast:“Paar inimest tulid punasest eilse päevaga välja, kuid üldpilt Tallinnas on siiski masendav.Kes kuu lõpuks kehva seisu jääb on järgmisel kuul katseajal.Suur vend jälgib!”

Kuulen palju tuttavatelt müüjatelt, et nad ei ole oma müügijuhiga rahul. Ta ju ise ei müü ja ei mõista meid. Aga, meil on nii, et kui vaja, siis läheb ka meie müügijuht ise müüma. Heaks müügijuhiks sünnitakse.

Hea müügijuht on kindlasti ilus tark ja osav!  Aga ennekõike müüb ka ise hästi ja võtab töötajat kui indiviidi, mitte masinat. Ja on täpselt nii karm, et teda üheaegselt võiks vihata ja armastada!

Ma tahaksin veel lisada, et Eestis teevad naised müügitööd vähe. 6-7 mehe kohta on meie firmas üks naisterahvas müüja. Me mõtlesime oma meeskonnas välja slogani ”Kena naine, tule meile müüma ja saad omale mehe"" Nii see on läinud. 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111