Tippmaakler: kuidas minust sai hea müügimees?

Kinnisvarabüroo Epicenter tippmaakler Jüri Preobraženski rääkis Best Salesi ja Äripäeva korraldatud Müügijuhtimise aastakonverentsil 2012, kuidas temas kasvas hea müügimees läbi valusate kogemuste.

Selleks, et saada paremaks müügimeheks, pidi Jüri Preobraženski läbima kadalipu alustades müügimehena karmi müügijuhi käe all, saavutades hiljem firmas parima maakleri koha, proovinud ise karmi müügijuhi ametit ja siis oma madalseisul alustanud otsast peale täiesti uue süsteemiga.

Järgneb Preobraženski ettekande kokkuvõte:

Tööpakkumine kinnisvarafirmast tuli mulle enne gümnaasiumi lõpueksameid. "Hakka maakleriks, teed ühe tehingu ja teenid 30 000 kr + kui ajad oma juuksed kohe maha, maksame sulle 3000 krooni." Enne seda oli minu ainus töökogemus Lasnamäe laos kruvide pakkijana. Ütlesin „jah”. Tahtsin ennast proovile panna.

Meie firmas valitses tol ajal vabadus. 2009 oli kriis ja tehinguid juhtus kord kuus. See oli hea õppimise aeg.

Siis värvati meie firmasse uus müügijuht, inglane. Talle meeldis jõuga juhtida, suhtumine oli, et  kontroll on õige asi. Iseloomustas meie firmat sõnadega holiday camp. Ta näitas meile koosolekul klippi filmist "Glengarry Glenn Ross" (1992), kus Alec Baldwini kehastatud tegelaskuju rääkis, et kui te homme hommikuks müügitulemusi ei too, siis olete vallandatud. Esimene koht saab auto, teine kööginugade komplekt ja kolmas koht on vallandatud. Ja siis meie juht toonitas, et kui te mõtlete, et see on nali, siis ei ole. Ta ütles koosolekul veel, et teie firmas on praegu 30 maaklerit, 2 nädalat on aega tulemusi näidata ja 5 jääb alles. Ma pole näinud 2 tunni jooksul nii aktiivseid müügiinimesi. Aga järgmine hommik oli kõik vanaviisi ja enamik inimesi lõi käega ja pani lahkumisavalduse lauale.  Lõppkokkuvõttes ei vallandatud kedagi peale müügijuhi.

Ma olen kiire õppija ja see kogemus oli asendamatu. Aeg läks edasi, ma ei kartnud enam kliente ja müügikõnesid ja võitsin kaks tiitlit – suurim käive ja parim klienditeenidaja.

 Sellele järgnes kohe pakkumine – hakka müügijuhiks – saad palka selle eest, et teised müüvad.Võtsin pakkumise vastu ja hakkasin inimesi kontrollima, piitsaga peksma. Panin inimese saali ette ja sundisin tegema müügikõnesid, panin kõlari mobiili külge ja teised kuulasid. Meil oli varem kombeks käia koos pidudel, mina kaasaarvatud. Esimese nädala lõpus läksid inimesed peole ja mind ei kutsunud keegi enam. Suitsunurgas tekkis alati vaikus, kui mina sinna ilmusin. Müügikoolituse treeningu ajal jäid pooled inimesed haigeks. Üsna varsti ma ütlesin juhatusele, et aitab, ma panen ameti maha. Kontroll nii nagu mina seda tegin, ei toimi.

Ma võtsin aja maha. Minu müügikäive langes tohutult. Võtsin aega, valmistasin end ette. Ma töötasin oma süsteemi ümber. Mingil hetkel jõuab müügiinimene punkti, kus ta saavutab oma lae, pärast seda ta kas kõrbeb või muudab ennast veel paremaks.

Nüüd ma tean, et ebaõnnestumine on võimatu, kui sa ei loobu. Tõeline motivatsioon peab tulema seestpoolt, ma tean seda, sest mina olin selline jahikoer, kes säras tippmüüjana, aga hakkas teiste peale haukuma kui minust tehti müügijuht. Minule ei sobi müügijuhi amet, mina olen müügiinimene.

Soovitus müügijuhile: kuna motivatsioon peab tulema seest, tuleb ehitada üles usk, et müügiinimesel on võimalik saada multimiljonäriks või kui raha ei ole motivatsioon, siis lihtsalt see, et ta saab parimaks oma ala müügiinimeseks kohalikul turul.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111